PERŁY KATARZYNY PERŁY KATARZYNY

Są osoby, które taniec mają we krwi. Do takich osób z całą pewnością należy Katarzyna Ząbrowicz. Pedagog z wykształcenia, z pasji -instruktor tańca od lat gimnazjalnych, założycielka (4 lata temu) i współwłaścicielka lubelskiej Szkoły Tańca Dance Mania.Kasię (do takiego familiarnego tonu upoważnia mnie długoletnia znajomość), wyłowiłam kiedyś, jako super „materiał” na modelkę z grona kilkudziesięciu kandydatek. Trudno było nie zwrócić uwagi na jej wyróżniającą, słowiańską urodę, a przede wszystkim długie nogi – 1,80 wzrostu. I kto by pomyślał, że po latach odkryję Kasię na nowo. W innej życiowej roli. Tym razem, jako wynoszącą autentyczną radość z pracy ze swoimi tancerzami i od pewnego czasu sukces po sukcesie. Tych sukcesów i to bardzo najbardziej liczących się dla Dance Manii jest chyba w tym roku najwięcej. Nim jednak nazwę je po imieniu warto podkreślić, że Dance Mania mimo  krótkiego stażu pracy artystycznej ma już na koncie wiele sukcesów turniejowych nie tylko w okręgu lubelskim, ale również na scenie ogólnopolskiej. W Szkole Tańca przy Wolskiej 11, odbywają się zajęcia zarówno dla najmłodszych, jak młodzieży i osób dorosłych. Prowadzi je wykwalifikowana kadra instruktorów. Kadra, która doskonaliła swoje umiejętności pod okiem samej Katarzyny Ząbrowicz. Nic dziwnego, że w tej Szkole Tańca (co najbardziej podkreślają i cenią sobie tancerze oraz ich rodzice), panuje wyjątkowo miła, przyjazna, wręcz rodzinna atmosfera.

Praca, której na imię taniec, bywa bardzo ciężka. Kto jednak kocha taniec nie narzeka. Zawsze długie godziny na parkiecie osładza mu pozytywna energia bo celem staje się osiągnięcie najwyższego kunsztu tanecznego. Kunsztu na miarę wrodzonego talentu, ale i ogromnej pracy.

Obecnie, w Dance Manii, kilka razy w  tygodniu, w autentycznym pocie czoła ćwiczą dzieci, młodzież i dorośli. Emocje i wysiłek rosną przed każdymi mistrzostwami.  Łącznie 150 osób w 15 grupach ćwiczy do upadłego. Doskonalą się w tańcu nowoczesnym, jazzie i Hip- Hop. Co istotne,  pod okiem od 10 lat pracujących z Katarzyną Ząbrowicz instruktorów, że wspomnę: Kingę Budek, Annę Chrzan, Małgosię Tomankiewicz, Kasię Wysocką oraz Karola Moniuszko. To są, jak Katarzyna Ząbrowicz z przyjemnością przyznaje, jej prawdziwe instruktorskie perły. Dzięki nim tancerze Dance Manii sięgają po najwyższe laury.     

 Codzienną pracę uzupełniają warsztaty prowadzone przez instruktorów z całej Polski i obozy w kraju oraz za granicą. Wśród szerokiej gamy zajęć oferowanych przez Dance Manię wymienić można: Hip-Hop, New Age,  Fitness, Lady Styling.

Wracam do sukcesów, bo ostatnio dla Dance Manii jest to chwila wielu niezapomnianych i najszczęśliwszych zdarzeń.  Najmłodsi tancerze wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Polski w Twardogórze. Dzieciaki spisały sie na medal zajmując – Solo Klasa E 8-9 lat -: miejsce- Nadia Białek, II miejsce- Rozalia Szlązak oraz V miejsce- Natalia Gzik. Solo Klasa E 10-11 lat : I miejsce- Ola Kołodziej, II miejsce- Monika Dulniak. Solo Klasa D 10-11 lat: I miejsce- Alan Nieźwiedź, II miejsce- Nadia Woźniak i IV miejsce- Tosia Twardowska. 

Duo Klasa E do 11 lat: I miejsce- Ola Strużek i Michał Kłębukowski, II miejsce- Nadia Białek i Nadia Woźniak, III miejsce- Hania Seńko i Martyna Sito, IV miejsce- Monika Dulniak i Gabrysia Misztal, V miejsce- Tosia Twardowska i Alan Nieźwiedź oraz VI – Rozalia Szlązak i Natalia Gzik. 

Formacja do lat 11: I miejsce- DM 2.

Mini Formacja do lat 11- 2 liga: I miejsce- DM MINI 1 oraz DM MINI 3.

Mini Formacja do lat 11- 1 liga: I miejsce- DM MINI 2.

MISTRZOSTWA OPEN – Formacja do lat 11: I miejsce- DM 2.

Mini Formacja do lat 11: II miejsce- DM MINI 2, III miejsce- DM MINI 3 i IV– DM MINI 1.

Juniorzy Dance Manii natomiast wyruszyli w podróż na Litwę, gdzie wzięli udział w Lithuanian Cup w Kłajpedzie. Największymi osiągnięciami było zajęcie V miejsca w kategorii formacje 12-15 lat hip hop, V miejsca w kategorii mini formacje 12-15 lat oraz zajęcie 4 miejsca Kacpra i Weroniki w kategorii duo 12-15 lat.

Solistom udało sie wejść do ćwiercifinałów i półfinałów. Jest to naprawqdę liczacy się sukces dla Szkoły Tańca z Lublina ponieważ były to zawody rangi międzynarodowej. Uczestniczyli tancerze z całej Europy, a ich poziom był naprawdę bardzo wysoki.

Cóż- wypada dodać – oby tak dalej!

Grażyna Hryniewska