JEDNA STOKROTKA WIOSNY NIE CZYNI, ALE… JEDNA STOKROTKA WIOSNY NIE CZYNI, ALE…

440 sklepów w Polsce, w tym 80 otwartych w zeszłym roku,  już tak. Ba, czyni ją intensywnie zieloną biorąc pod uwagę logo firmy. Najbardziej emanującą zielenią, w naszym regionie jakkolwiek o liczącym się już teraz zasięgu ogólnopolskim, zatrudniającą ok. 9 tys. pracowników.

Zważywszy fakt powstania pierwszego sklepu  STOKROTKA  – 1994 w Lublinie, należy tę sieć należącą do spółki Emperia Holding, uznać za najbardziej dynamicznie rozwijająca się w naszym kraju. Mówili o tym na uroczystym otwarciu Centrum Dystrybucyjnego w Lublinie przy ul. Erazma Plewińskiego 18, wicemarszałek województwa Lubelskiego – Grzegorz Kapusta oraz wiceprezydent  Lublina – Artur Szymczyk . Obydwaj gratulowali Zarządowi spółki  z prezesem Dariuszem Kalinowskim na czele, jak też menedżerami odpowiedzialni za handel, logistykę i finanse sukcesu a co za tym idzie uczynienie STOKROTKI firmą rozpoznawalną na rynku

– W związku z dynamicznym rozwojem sieci Stokrotek stawiającym na lokalnych dostawców , w maju ubiegłego roku podjęliśmy decyzję o rozbudowie Centrum Dystrybucji w Lublinie. Jego powierzchnia została powiększona dwukrotnie, dzięki czemu liczba dostawców wzrosła do ponad 370, a sieć może realizować codzienne dostawy produktów do każdej Stokrotki w maksymalnie krótkim czasie , co ma bezpośredni wpływ na jakość naszych działań- powiedział dziennikarzom Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Stokrotka Sp. z o.o.Całkowita powierzchnia magazynowa rozbudowanego Centrum Dystrybucyjnego wynosi prawie 11,5 tys. mkw. Wygląda to imponująco i nowocześnie. Po rozbudowie Centrum dysponuje pełną ofertą owocowo – warzywną oraz mięsną i wędliniarską. Posiada magazyny schładzane o łącznej powierzchni około 3 tys. mkw. i oddzielnie schładzany bufor załadunkowy, co pozwala na każdym etapie zachować najwyższą jakość i świeżość oferowanych produktów. Dysponuje również własną myjnią oraz suszarnią kontenerów do transportu mięsa.

Tego typu zaplecze magazynowe pozwala realizować zamówienia o łącznej wadze ponad 400 ton na dobę. Flota STOKROTKI dostarcza towar do sklepów zlokalizowanych we wschodniej części Polski, przejeżdżając ponad 8000 kilometrów na dobę..

Obecnie Centrum Dystrybucji obsługuje ponad 172 sklepy zlokalizowane we wschodniej części Polski w województwach: lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, podlaskim oraz części województwa małopolskiego, jak również dwa magazyny regionalne: w Białymstoku oraz Tarnobrzegu. Dzięki nowej inwestycji zatrudnienie zwiększyło się o ok. 50 osób. W chwili obecnej w Centrum zatrudnionych jest 230 pracowników.

Stokrotka to część detaliczna Grupy Kapitałowej Emperia, której koordynatorem jest Emperia Holding S.A. notowana od 2002 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Gwoli uzupełnienia dodam, że sieć StOKROTKA obejmuje swym zasięgiem teren całego kraju. Pierwszy supermarket Stokrotka powstał w Łęcznej koło Lublina w 1996 roku. Obecnie sieć obejmuje prawie 440 sklepów Stokrotka zlokalizowanych na osiedlach, w mini-centrach i galeriach handlowych. Typowe placówki handlowe mają od 200 mkw do 1000 mkw powierzchni sprzedaży i oferują od 4 do 10 tys. pozycji asortymentowych.

Na opisywanym spotkaniu Zarząd  STOKROTKI Spółka z o.o. zadeklarował dalszy dynamiczny rozwój sieci. Dotyczy to i Lublina, i regionu, i Polski zachodniej.

Nie zapomniano o miłym akcencie spotkania…

Grażyna Hryniewska