Radośniej w trzech lubelskich szpitalach Radośniej w trzech lubelskich szpitalach

 Ponad 800 zabawek i pluszaków od klientów i pracowników IKEA Lublin trafiło do dzieci z trzech lubelskich szpitali.Aż 806 zabawek udało się zebrać podczas zbiórki organizowanej w ramach kampanii „Zabawa to poważna sprawa” w sklepie IKEA Lublin. Maskotki oraz inne zabawki trafiły do dzieci z lubelskich szpitali: Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego.Zbiórka zabawek trwała od 5 listopada do 23 grudnia 2017 r. Odwiedzający sklep IKEA Lublin mogli ofiarować zakupione w nim maskotki oraz inne zabawki na rzecz dzieci.

IKEA Lublin zainicjowała tę akcję i dała możliwość niesienia wsparcia chorym dzieciom. Jednak nie byłoby to możliwe bez Klientów naszego sklepu, którzy wykazali się bardzo dużą wrażliwością na potrzeby najmłodszych. Dzięki nim udało się przekazać aż 806 zabawek. Zainteresowanie zbiórką przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy bardzo za zaangażowanie i pomoc – podkreśla Izabela Duda, People Relation Manager sklepu IKEA w Lublinie.

Zabawki trafiły bezpośrednio do dzieci znajdujących się na oddziałach, dzięki czemu maluchy mogą grać i bawić się w oczekiwaniu na powrót do zdrowia. Maskotki znalazły się także w karetkach, gdzie będą towarzyszyły dzieciom w drodze do szpitala.

 Początkowo maskotki ze zbiórki miały trafić tylko do dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Jednak ze względu na to, że udało się zgromadzić bardzo dużą liczbę zabawek, trafią one także do dzieci z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie.

Pobyt w szpitalu zawsze wiąże się ze stresem naszych małych pacjentów. Przejazd karetką czy zwykłe badanie budzi lęk wśród dzieci. W tym wypadku maskotki sprawdzają się idealnie, ponieważ pozytywnie wpływają na najmłodszych i odwracają ich uwagę od bólu. Dlatego często ułatwiają nam przeprowadzenie podstawowych czynności medycznych mówi Agnieszka Osińska, rzeczniczka USD w Lublinie.

„Zabawa to poważna sprawa”, w ramach której odbyła się zbiórka, jest międzynarodową akcją społeczną IKEA. Ma zwrócić uwagę na to, że każde dziecko ma prawo do zabawy i uczenia się. Akcja promuje zabawę i podkreśla, że jest ona niezbędnym elementem wpływającym na prawidłowy rozwój dzieci. Uczy zachowań społecznych, socjalnych i przygotowuje do dorosłego życia.

………………………………………………………………………………………………………………………………..

 O IKEA Retail
Celem IKEA jest tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi. Oferujemy dobre wzornictwo

i funkcjonalne meble w przystępnej cenie. Dbamy o zrównoważony rozwój, realizując strategię People & Planet Positive. IKEA jest godną zaufania, stabilną finansowo i stale rozwijającą się firmą. Grupa IKEA  w Polsce posiada obecnie dziesięć sklepów, które w roku finansowym 2016 odwiedziło prawie 28 milionów osób.