STOKROTKA – „Retailer of the year 2017” STOKROTKA – „Retailer of the year 2017”

Lubelska sieć sklepów Stokrotka została nagrodzona w prestiżowym konkursie „Retailer of the year 2017. Wybrany przez dostawców”. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w ramach kongresu Poland & CEE Retail Summit  w Warszawie firma zdobyła wyróżnienie w kategorii „Supermarkety”.Drugi od lewej- Cezary Baran , członek Zarządu, dyr. finansowy Stokrotka Sp. z o.o.

Konkurs Retailer of the Year nagradza najlepsze sieci detaliczne i hurtowe działające w najważniejszych formatach. Jest  to  jedyne na  rynku wyróżnienie przyznawane sieciom handlowym przez ich dostawców.  

„To dla nas bardzo ważna nagroda, tym bardziej, że przyznają ją dostawcy, którzy w swojej ocenie biorą pod uwagę wiele różnych aspektów. Od początku działalności zależało na tym, aby stworzyć dogodne warunki do współpracy zarówno z naszymi lokalnymi, jak i ogólnopolskimi partnerami. Cieszymy się, że nasze działania są doceniane przez dostawców, a jednocześnie traktujemy tę nagrodę jako motywację do dalszej, solidnej pracy” – podkreśla Cezary Baran Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy Stokrotka Sp. z o.o. oraz Wiceprezes Zarządu Emperia Holding S.A.

Sieć Stokrotka to jedna z najdynamiczniej rozwijających się sieci w naszym kraju. Tylko w minionym roku sieć uruchomiła prawie 80 nowych sklepów. Obecnie Stokrotka posiada około 440 sklepów w formatach supermarketu i marketu zlokalizowanych na osiedlach, w minicentrach i galeriach handlowych. Rozpoczęty 2018 rok będzie dla Stokrotki jeszcze bardziej intensywny, bowiem sieć planuje otworzyć ponad 100 nowych sklepów w całej Polsce.

—————————————————————————————————————-Stokrotka Sp. z o.o. stanowi część detaliczną Grupy Kapitałowej Emperia, której koordynatorem jest Emperia Holding S.A. notowana od 2002 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Stokrotka Sp. z o.o. spółka z polskim kapitałem i bogatymi tradycjami polskiego handlu detalicznego. Powstała w 1994 roku w Lublinie, a obecnie obejmuje swym zasięgiem teren całego kraju. Pierwszy supermarket Stokrotka powstał w Łęcznej koło Lublina w 1996 roku. Obecnie sieć obejmuje około 440 sklepów Stokrotka zlokalizowanych na osiedlach, w mini-centrach i galeriach handlowych. Typowe placówki handlowe mają od 200 mkw do 1000 mkw powierzchni sprzedaży i oferują od 4 do 10 tys. pozycji asortymentowych.

„Stokrotki” mają do zaoferowania swoim klientom szeroką ofertę asortymentową, w której szczególny nacisk położony jest na produkty świeże: pieczywo, wędliny, owoce i warzywa oraz artykuły spożywcze, kosmetyki, chemię i alkohol. Dopełnieniem tej zróżnicowanej oferty są produkty lokalne, wytwarzane w regionach, w których zlokalizowane są sklepy Stokrotka, a także produkty należące do marki własnej. Wszystko to gwarantuje klientom sklepów Stokrotka możliwość wygodnego dokonywania codziennych i okresowych zakupów zaspokajających ich potrzeby.