DOUBLE CHALENGE MTBMX już 30 bm. DOUBLE CHALENGE MTBMX już 30 bm.

Rowerowe akrobacje, ewolucje powietrzne oraz niecodzienne tricki na deskorolce  – to wszystko już w tę sobotę na Lublin Double Challenge MTBMX. 30 czerwca pumptrack i tereny rekreacyjne przy centrum handlowym SKENDE Shopping zamienią się w prawdziwą arenę sportów miejskich. Do Lublina przyjadą zawodnicy dirt jumpingu, czyli kolarstwa ekstremalnego, którzy wezmą udział w niecodziennych zawodach – Lublin Double Challenge MTBMX. Podczas wydarzenia będzie można podziwiać podniebne akrobacje zawodników, ale także wziąć udział w wyścigach na torze rowerowym. 

Pumptrack otworzyliśmy z myślą o wszystkich miłośnikach sportów miejskich oraz osobach, które chcą podszkolić swoje umiejętności jazdy na rowerze. Tor został zaprojektowany
w taki sposób, aby mogli korzystać z niego zarówno amatorzy jak i zawodowcy, w każdej grupie wiekowej. Zawody to doskonała okazja, aby zobaczyć profesjonalnych zawodników w akcji, ale także spróbować swoich sił – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping.

Dirt jumping to rodzaj kolarstwa, który od tradycyjnego różni się tym, że zawodnicy jeżdżą po nachylonych stokach i pokonują liczne przeszkody, co pozwala im na wykonanie efektownych ewolucji w powietrzu. Na czas wydarzenia przed SKENDE Shopping zostanie rozstawiony specjalny drewniany tor, składający się  z „rozpędu” i dwóch skoczni, który umożliwi uczestnikom rywalizację.

Podczas Lublin Double Challenge MTBMX zawodnicy zmierzą się w dwóch kategoriach: na rowerach BMX oraz górskich MTB. Sędziowie będą oceniali stopień zaawansowania tricku rowerowego, ale także jakość i dokładność jego wykonania. Zawodnicy będą mogli wykonać trzy przejazdy z których ocenione zostaną dwa najlepsze.

Druga część wydarzenia to otwarte zawody przejazdu rowerem na czas, dla wszystkich chętnych, którzy chcą sprawdzić swoje siły. Rywalizacja będzie odbywała się w 3 kategoriach wiekowych: osoby poniżej 14 roku, osoby między 14 a 18 rokiem życia oraz powyżej 18 roku życia. Będzie także osobna kategoria „Masters” – dla zaawanasowanych uczestników, bez ograniczenia wiekowego. W zawodach zmierzyć się mogą także amatorzy rolek, hulajnóg oraz deskorolek. Oprócz wyścigu, specjalnie dla nich przygotowany został „mini jam”, czyli spotkanie, podczas którego odbędzie się konkurs na najlepszą kombinację tricków wykonanych na bandach i curbach.

Rywalizacja odbędzie się na nowo powstałym pumptracku przed centrum handlowym SKENDE Shopping. To jedyny asfaltowy tor rowerowy w Lublinie, na którym można doskonalić technikę jazdy na rowerze, a także uczyć się podstawowych umiejętności niezbędnych do wykonywania skomplikowanych akrobacji na rowerze. Z pumptracku można korzystać codziennie, wstęp jest bezpłatny.

– W Lublinie dirt jumping ma bardzo wielu amatorów zarówno wśród młodzieży, ale także
i dzieci. Osoby, które chciałby rozpocząć przygodę z kolarstwem ekstremalnym, powinny
w pierwszej kolejności zacząć od ćwiczeń na torze rowerowym. Dzięki temu można opanować niezbędne podstawy – przyjmowanie odpowiedniej pozycji, odbijanie się i jeżdżenie bez pedałowania. To świetna zabawa, ale przede wszystkim doskonały sport, który rozwija sprawność fizyczną
– mówi Filip Sobolewski z Klubu Sportowego Scena Lubelskiego Dirtu

 

Aby wziąć udział w zmaganiach, wystarczy przyjść w dniu wydarzenia (30 czerwca) do biura zawodów (tor rowerowy, przy SKENDE Shopping) i zarejestrować się. Zapisy będą przyjmowane w godzinach od 10:00 d0 11:00. Dla uczestników nieletnich konieczna jest zgoda od rodziców.

Podczas zawodów będzie można także skorzystać z innych atrakcji – między innymi wypróbować profesjonalny sprzęt sportowy, oferowany przez firmę GO Sport.Organizatorem wydarzenia jest Klub Sportowy Scena Lubelskiego Dirtu oraz centrum handlowe SKENDE Shopping.

Szczegóły dostępne na: www.facebook.com/events/197185690909179/ oraz www.facebook.com/events/254464755114162/. Regulamin zawodów i formularz zgody od rodziców dla nieletnich uczestników znajduje się na stronie: www.skendeshopping.pl

 

 

Zawody Lublin Double Challenge MTBMX –  30 czerwca (sobota), godz. od 11:00 do 19:00. Miejsce: pumptrack oraz tereny przyległe SKENDE Shopping

Wstęp wolny!

Ramowy harmonogram zawodów:

10:00 – otwarcie biura zawodów – zapisy na poszczególne konkurencje

11:00 – otwarcie toru dirt – treningi zawodników

12:00 – 12:30 – mini jam na skatespot, czyli konkurs na najlepszą kombinację tricków na skateparku

13:00 – 14:00 – eliminacje Dirt BMX/MTB

14:00 – 16:00 – otwarte zawody na pumptracku

16:00 – 17:00 – finały Dirt BMX/MTB

17:00 – 17:30 – konkurs na najlepszy trick Dirt BMX/MTB

18:00 – ogłoszenie wyników, dekoracja zawodników

19:00 – zakończenie wydarzenia, zamknięcie toru dirt

Lubelska Scena Dirtu to klub sportowy z Lublina, którego zawodnicy uprawiają ekstremalne odmiany kolarstwa, głównie dirt jumping oraz jazdę na skateparkach. Zawodnicy LSDirt uczestniczą w zawodach na terenie całej Polski, często zajmując wysokie miejsca w rywalizacji. Działacze sportowi klubu Lubelska Scena Dirtu angażują się w organizację lokalnych zawodów, są także pomysłodawcami inicjatywy społecznych, dotyczących sportów miejskich w Lublinie. Przykładem może być „Lublin Rezibox 700-session” zorganizowany przy Centrum Spotkania Kultur z okazji 700-lecia miasta. W tym roku Filip Sobkowiak, reprezentant i zawodnik klubu złożył 3 projekty w ramach budżetu obywatelskiego 2019, dotyczące powstania nowych miejsc do uprawiania sportów ekstremalnych na łączną kwotę 1 750 000 zł (projekty D-52, M-146, M-147 ). Bracia Filip i Gabriel Sobkowiak są także założycielem skatepark Arena Progresu na prywatnej posesji w Lublinie, na którym członkowie Lubelskiej Sceny Dirtu odbywają treningi.