LATAMY DO WARSZAWY LATAMY DO WARSZAWY

Od  3 września br. mieszkańcy Lubelszczyzny mogą korzystać z krajowego połączenia lotniczego z Lublina do Warszawy. Rejsy realizowane są aż pięć razy w tygodniu przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Dzięki temu pasażerowie w krótkim czasie, z przesiadką w stolicy, mogą dolecieć m.in. do Gdańska, Krakowa, Katowic czy Poznania. Znacząco zwiększa się także dostępność oferty kierunków międzynarodowych.Loty obsługiwane są przez samolot Bombardier-Q400, który na pokład może zabrać 78 osób.


Z Warszawy samolot wystartuje o godzinie 13:40 z lądowaniem w Lublinie o 14:25, skąd pasażerowie odlecą o godzinie 15:10. Podróż trwa ok. 50 minut. Rejsy odbywają się w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele.

Połączenie dedykowane jest  przede wszystkim dla pasażerów tranzytowych. Loty umożliwią komunikację pomiędzy Lublinem, a największymi miastami w Polsce. Dzięki temu, znacząco poprawi się także oferta połączeń europejskich oraz do Ameryki Północnej mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu spółki Port Lotniczy Lublin.

To już drugie połączenie tego przewoźnika realizowane z lubelskiego lotniska. Pasażerowie z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT mogą także podróżować także do Izraela.

Szczegółowy rozkład lotów dostępny jest na stronie:  www.airport.lublin.pl. Bilety można kupić za pośrednictwem strony Portu Lotniczego Lublin: www.airport.lublin.pl oraz przewoźnika: www.lot.com