LUBLIN BUSINESS RUN 2018 – dla Mariusza LUBLIN BUSINESS RUN 2018 – dla Mariusza

Lublin Business Run 2018. Były emocje, sportowe wyzwania i dużo radości. 111 drużyn wzięło udział w drugiej edycji charytatywnej sztafety . Łącznie udało się uzbierać 47 145 zł. Pieniądze pochodzą z opłat startowych uczestników biegu, a także samodzielnych wpłat darczyńców. Cała kwota zostanie przeznaczone na zakup protezy nogi oraz rehabilitację dla Mariusza Zielińskiego z Bełżyc.W niedzielę 2 września punktualnie o godzinie 10:30 w dziewięciu miastach w  Polsce wystartowała największa charytatywna sztafeta Poland Business Run. Nie mogło wśród nich zabraknąć także Lublina.Beneficjentem tegorocznej edycji Lublin Business Run 2018 był Mariusz Zieliński z Bełżyc, któremu na skutek wypadku samochodowego w 2005 r. amputowano prawą nogę. Mariusz jest szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci, a od 2016 r. także zawodnikiem IKS Atak Elbląg – zespołu grającego w hokeja na sledgach i stanowiącego równocześnie reprezentację Polski. Podczas wydarzenia Mariusz świętował swoje 40. urodziny

To najlepszy prezent urodzinowy jaki mogłem sobie wymarzyć. Dzięki protezie będę mógł w pełni stanąć na nogi i co najważniejsze podjąć pracę zarobkową, co do tej pory nie było możliwe. Bardzo  dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w biegu i pobiegli dla mnie, ale także organizatorom i wolontariuszom za zaangażowanie i przygotowanie tego wydarzenia. To piękna inicjatywa i mam nadzieję, że z roku na rok będzie cieszyła się takim samym zainteresowaniem, tak, żeby można było pomóc kolejnym osobompowiedział Mariusz Zieliński, beneficjent biegu Lublin Business Run 2018.W Lublinie bieg odbył się po raz pierwszy rok temu. W premierowej edycji wzięły udział 84 pięcioosobowe drużyny reprezentujące m.in. lubelskie firmy i instytucje. W tym roku było to 555 osób, czyli 111 drużyn. Na stracie stanął także sam beneficjent, który trasę biegu przemierzył na specjalnych sankach treningowych na kółkach.

  • Jesteśmy zadowoleni, że inicjatywa biegu Poland Business Run spotkała się w naszym mieście z tak dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że tak jak w przypadku pozostałych 8 miastach, w których odbywa się sztafeta, w Lublinie także na stałe wpisze się w kalendarz imprez biegowych. Lublin Business Run to wspaniałe emocje, sportowa rywalizacja, ale przed wszystkim szczytny cel  – mówi Radosław Dudziński, dyrektor Lubelskiego Centrum Konferencyjnego, koordynator lokalny wydarzenia.

 

Najszybciej sztafetę przemierzyła drużyna: lubelskibiegacz.pl Team#1. Na drugim miejscu znaleźli się: HELP RUNNERS TEAM, a na trzecim: lubelskibiegacz.pl Team#2.

Więcej informacji nt. wydarzenia znaleźć można na stronie Lublin Business Run: www.polandbusinessrun.pl/pl/pbr/lublin oraz w wydarzeniu na Facebooku:   https://www.facebook.com/events/228374911052557/.