Ruszyła rozbudowa i modernizacja COZL Ruszyła rozbudowa i modernizacja COZL

Trwają intensywne prace związane z rozbudową i modernizacją Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie. Ich wykonawcą jest firma Budimex. Zakończenie robót wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie wszystkich obiektów planowane jest na grudzień 2019 roku.

            Inwestycja obejmuje m.in. przebudowę istniejącego zespołu poradni specjalistycznych, modernizację i rozbudowę budynku radioterapii oraz powstanie budynku dydaktyczno-administracyjnego i diagnostyczno-laboratoryjnego z częścią łóżkową.

            Rozbudowa szpitala to nasza priorytetowa inwestycja , na którą czekają zarówno pacjenci, jak i wszyscy pracownicy. Dzięki niej uda nam się polepszyć komfort leczenia pacjentów, jak również zapewnić jeszcze lepsze warunki pracy naszej kadrze. Bardzo zależy nam na tym, aby wszystko przebiegło sprawnie i całość została oddana do użytku do końca 2019 roku. – podkreśla  Jerzy Kuliński, dyrektor COZL.

 

W pierwszym etapie prowadzone są prace w budynku Zespołu Poradni Specjalistycznych, administracyjno-dydaktycznym, jak również diagnostyczno-laboratoryjnym.

            Wszystkie działania są realizowane w terminie zgodnie z planem. W pierwszej kolejności weryfikacji i przebudowie poddawana jest instalacja, a następnie prowadzimy roboty tynkarskie i malarskie. Kolejny etap będzie obejmował wykonanie elewacji, wylewki podłogowe, montaż wykładzin i inne prace wykończeniowe.  
– dodaje Paweł Kosior, kierownik kontraktu z firmy Budimex SA.

Prace montażowo-demontażowe objęły również patio, które będzie przeznaczone zarówno dla pacjentów i osób odwiedzających, jak i personelu szpitalnego. W najbliższych dniach rozpoczną się również działania w budynku radioterapii. Ostatnim etapem będzie zmiana sposobu użytkowania części istniejącego budynku łóżkowego i dostosowanie dotychczasowych pomieszczeń biurowych na potrzeby medyczne. Łączna kwota inwestycji to ponad 116 mln zł, z czego ok. 28 mln zł pochodzi
z budżetu państwa, 82,5 mln zł  ze środków samorządu województwa lubelskiego,
a pozostałe 5,5 mln zł. z dofinansowania w ramach projektu „Zakup specjalistycznego wyposażenia i technologii teleinformatycznych dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli”.