KOM-EKO inwestuje w ekologiczne śmieciarki KOM-EKO inwestuje w ekologiczne śmieciarki

Spółka Kom-Eko zakupiła nowoczesne śmieciarki marki Scania, które będą odbierać zmieszane odpady komunalne na terenie Lublina i okolic. Pojazdy SCANIA P340 są napędzane gazem CNG, a to oznacza, że są dużo bardziej przyjazne dla środowiska.

Od początku działalności duże znaczenie mają dla nas kwestie ekologiczne. Nowe śmieciarki nie tylko emitują mniej spalin do atmosfery, ale również pracują cicho, dzięki czemu nie są tak uciążliwe dla mieszkańców. – mówi Marek Karczewski, dyrektor ds. handlowych i realizacji usług Kom-Eko S.A. Zakupione pojazdy mają taką samą pojemność i ładowność, jak tradycyjne śmieciarki. Ich niewątpliwym atutem jest również ich długi czas działania, mogą bowiem poruszać się bez przerwy nawet do pięciu dni. Poza tym ich trzyosiowe podwozie sprawia, że są niezwykle zwrotne i znakomicie sprawdzą się w przypadku wąskich ulic.

Zakup pięciu kolejnych aut  z napędem gazowym firma planuje na pierwszy kwartał 2019 roku.

    

KOM-EKO S.A. to spółka zajmująca się wywozem odpadów i utrzymaniem czystości na terenie Lublina. Firma świadczy również usługi w zakresie odzysku, recyklingu i robót drogowych, wspiera także edukację ekologiczną. Jej proekologiczna polityka wielokrotnie nagradzana była prestiżowymi odznaczeniami, takimi jak Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Lublin, tytuł Firmy Przyjaznej Środowisku, nagroda Lider Polskiej Ekologii oraz nagroda Lubelski Orzeł Biznesu 2012.