XV DOŻYNKI RYBACKIE DWORU ANNA XV DOŻYNKI RYBACKIE DWORU ANNA

2 grudnia br. Anna i Kazimierz Gajkowie z rodziną zaproszą do Dworu Anna w Jakubowicach Konińskich szerokie grono  gości – smakoszy ryb na XV Ogólnopolskie Dożynki Rybackie czyli Jesienny Stół Ryb. Ponownie będzie okazja do rozsmakowania się w rybach a przede wszystkim prezentacji gospodarstw rybackich, ich osiągnięć w zakresie hodowli i produkcji ryb.

Restauracje, koła gospodyń wiejskich, szkoły gastronomiczne Województwa Lubelskiego prezentują potrawy z ryb hodowanych w naszych stawach i jeziorach.Jednym z istotnych elementów organizowanego wydarzenia promującego ryby są konkursy związane z przygotowaniem tradycyjnych i nowoczesnych potraw z ryb, charakterystycznych dla polskiej kuchni. A skoro mowa o konkursach, to i warto wspomnieć o tegorocznym jury. Na jego czele stanie Jarosław Stawiarski –marszałek woj. Lubelskiego. Poza tym w jury zasiada : Mariusz Decert, Ryszard Montusiewicz, Zbigniew Załoga, Krzysztof Urbaś, Jacek Janiszewski, Władysław Bednarowicz oraz Grzegorz Skrzecz. Tak męsko chyba jeszcze nie było…

Warto zauważyć, że Dożynki Rybackie corocznie odwiedza znaczna ilość gości, zarówno z województwa lubelskiego, jak i województw ościennych. Licznie reprezentowane są media lokalne oraz ogólnopolskie.
Celem Dożynek Rybackich jest promocja gospodarstw rybackich oraz ich osiągnięć w hodowli ryb, podkreślenie wagi hodowli ryb w gospodarce województwa lubelskiego , jak też  pielęgnowanie kultury, tradycji kulinarnej związanej z przygotowaniem potraw z ryb z polskich stawów oraz propagowanie zdrowego odżywiania w lokalnym społeczeństwie.

Dożynki Rybackie Dworu Anna stanowią przedsmak świątecznych stołów Polaków.

W czasie trwania dożynek odbędzie się zbiórka na rzecz wsparcia Fundacji „Żyć z autyzmem” w Lublinie. Początek – godz. 12,00