Medalowe wyroby z OSM w Piaskach Medalowe wyroby z OSM w Piaskach

 Produkty OSM w Piaskach zostały docenione na listopadowych , XXVII Targach MLEKO-EXPO 2018. Oznacza to wiele cennych nagród. M.in. za najwyższą jakość w kategorii „mleko”, złoty medal, otrzymało Mleko Naturalne 2,0%. Kefir, podobnie jak dotychczas ceniony, został nagrodzony srebrnym medalem w kategorii „napoje mleczne”.– Jest nam niezmiernie miło, że podczas targów po raz kolejny została doceniona wysoka jakość oraz walory smakowe i odżywcze naszych produktów. Tak duża ilość nagród to potwierdzenie intensywnego rozwoju naszej firmy na przestrzeni ostatnich lat – mówi Mirosław Domański, Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piaskach.

Za wyróżniającą jakość w kategorii „ser typu włoskiego, greckiego, smażone, pleśniowe, regionalne” brązowy medal otrzymał Ser Mozzarella Piasecka OSM Piaski. Szereg produktów został również wyróżniony w konkursie „Mleczny Hit”. Był to Kefir jak dawniej, Jogurt naturalny typu greckiego  oraz  Zsiadłe mleko Piaseckie jak dawniej.

„MLEKO-EXPO 2018” to największe Targi Mleczarskie w Polsce. Targi mają na celu wsparcie polskiego mleczarstwa, umożliwianie promocji produktów, pomoc spółdzielniom mleczarskim w nawiązywaniu kontaktów i pozyskiwaniu bezpośredniego dostępu do klienta oferując mu produkty mleczarskie najwyższej jakości.

Wydarzenie to również zwiastun trendów konsumenckich, kompleksowy przegląd ofert przedstawicieli branży mleczarskiej. Impreza była organizowana przez największą i najdłużej działającą organizację mleczarską w Polsce – KZSM Zw. Rew. Oficjalnym patronem Targów jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wykorzystuje tylko naturalny, najlepszy surowiec ze sprawdzonych gospodarstw regionu lubelskiego, które nie stosują GMO. W naszej działalności sięgamy po tradycyjne sposoby wytwarzania produktów bez konserwantów i ulepszaczy, jednocześnie zachowując najwyższą jakość naszych wyrobów – mówi mówi Andrzej Grochoła, kierownik ds.marketingu OSM w Piaskach.

Poza nagrodzonymi produktami w ofercie spółdzielni znajdują się również: twarogi, Mleko naturalne 3,2%, śmietany,  jogurt naturalny typ grecki o obniżonej zawartości tłuszczu, ser mozzarella, masło ekstra o zaw. tłuszczu 82%, oraz produkty bez laktozy: kefir oraz jogurt naturalny typ grecki.