RCKiK szuka lekarzy i ratowników medycznych RCKiK szuka lekarzy i ratowników medycznych

Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie poszukuje do pracy lekarzy i ratowników medycznych. Chętni potrzebni są zarówno w Lublinie jak i w oddziałach terenowych.

Z miesiąca na miesiąc rośnie ilość oddawanej krwi. To m.in. wynik naszych terenowych akcji poboru krwi w miejscu zamieszkania potencjalnych Dawców. Część miejsc pracy zwalnia się także, ponieważ pracownicy odchodzą na zasłużone emerytury. Dlatego potrzebujemy wsparcia ze strony wykwalifikowanej kadry medycznej, która pomoże nam usprawnić funkcjonowanie centrum  –   mówi dr n. med. Elżbieta Puacz, dyrektor RCKiK w Lublinie.

Pracownicy będą zatrudniani na etaty, jak i umowy zlecenia. Rekrutacja odbywa się zarówno w Lublinie, gdzie dodatkowa pomoc potrzebna jest szczególnie w piątki, kiedy tradycyjnie zgłasza się najwięcej osób oddających krew, ale także w regionie.

I tak np. oddział RCKiK w Zamościu poszukuje lekarza medycyny, podobna sytuacja jest też w Białej Podlaskiej i Lubartowie. Wsparcia ze strony kadry lekarskiej wymagają także oddziały RCKiK w Kraśniku i Włodawie. W związku ze zwiększoną liczbą terenowych akcji poboru krwi potrzebni są także ratownicy medyczni, którzy będą mogli wesprzeć centrum w tym zakresie.

Szczegółowe informacje, na temat miejsc pracy oferowanych przez RCKiK, znajdują się na: www.rckik.lublin.pl/oferty-pracy/  Aplikacje można wysyłać na adres mailowy: rekrutacja@rckik.lublin.pl