W DZIEŃ ZIEMI… W DZIEŃ ZIEMI…

…SKENDE i IKEA wymienią Twoje elektroodpady na sadzonki roślin. 

Już w najbliższy weekend – 27 i 28 kwietnia – SKENDE i IKEA wspólnie z Polską Korporacją Recyklingu organizują zbiórkę elektroodpadów. Każdy, kto w tych dniach odda niepotrzebne urządzenia elektryczne lub elektroniczne otrzyma sadzonki roślin.

Akcja organizowana jest z okazji Światowego Dnia Ziemi, który obchodzony był 22 kwietnia. Elektroodpady będą zbierane w sobotę i niedzielę w godzinach od 10:00 do 18:00. Specjalny kontener zostanie ustawiony na parkingu przy sklepie IKEA Lublin oraz SKENDE Shopping od strony ul. Kupieckiej.

Ilość sadzonek, jaką można otrzymać, zależy od gabarytów przywiezionego sprzętu. Będą to odpowiednio 1 sztuka za sprzęt drobny (np. suszarka, żelazko, mikser), 2 sztuki za sprzęt średniej wielkości (np. mikrofalówka, telewizor) oraz 5 sztuk za wielkogabarytowe elektroodpady (np. lodówka, zmywarka).

Elektrośmieci będą wymieniane na sadzonki, łącznie organizatorzy przygotowali aż prawie 1500 sztuk.

Akcja ma na celu propagowanie postaw proekologicznych. Sami przykładamy dużą wagę, do tego, aby dbać o środowisko na co dzień, dlatego chcemy także ułatwić to naszym klientom. To ważne, aby zużyty sprzęt trafiał do odpowiednich punktów zbiórki. Mamy nadzieję, że sadzonki, które rozdamy mieszkańcom Lublina będą miłym prezentem i ozdobią ich ogrody lub balkony – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor SKENDE Shopping

Elektroodpady to śmieci, które nie mogą być wyrzucone do zwykłych śmietników, ponieważ większość z nich w swoim składzie ma substancje i materiały szkodliwe dla zdrowia i życia ludzi, środowiska naturalnego oraz zwierząt. Dzięki zbiórkom, elektrośmieci trafiają
w przystosowane do tego miejsca i mogą zostać oddanie do recyklingu.

Do elektroodpadów zaliczane są: wielkogabarytowe i małogabarytowe urządzenia AGD, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, sprzęt RTV, sprzęt oświetleniowy, narzędzia elektryczne i elektroniczne, ale także zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy.

Regulamin akcji znajduje się na stronie: skendeshopping.pl.