XIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ NALEWEK „DWORU ANNA” XIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ NALEWEK „DWORU ANNA”

Anna i Kazimierz Gajkowie z rodziną, właściciele Dworu Anna w Jakubowicach Konińskich, 7 czerwca 2019 (piątek), o godz.18:30, zapraszają na XIII Ogólnopolski Turniej Nalewek.  Jedną z atrakcyjniejszych, autorskich imprez w rokrocznym kalendarzu okazjonalnych spotkań.

Jak zwykle przewidziane są liczne atrakcje o charakterze artystycznym, jak też  degustacja konkursowych nalewek z przeznaczeniem dla gości.

 Ogólnopolski Turniej Nalewek cieszy się każdego roku ogromnym zainteresowanie reprezentantów wszystkich niemal profesji. Zapewnia obecność sławnych aktorów, sportowców i osobistości. Część z nich zasiada w jury turniejowym.

W tym roku w jury zasiądą: Magdalena Różczka – aktorka filmowa, teatralna i dubbingowa, Zofia Czernicka – dziennikarka i prezenterka telewizyjna, Anna Kalata – polityk, przedsiębiorca, ekonomista, Małgorzata Łobodzińska – zastępca kanclerza Uniwersytetu Medycznego, Mariusz Fik – nagradzany twórca nalewek w kraju i za granicą, Książe Michał Czartoryski, Książe Krzysztof Konstanty Radziwiłł, Grzegorz Skrzecz – medalista mistrzostw świata i Europy w boksie, Paweł Skrzecz – medalista olimpijski w boksie oraz Sebastian Wątroba – aktor.

Przypominamy o zgłoszeniach do XIII Turnieju Nalewek Kresowych w Dworze Anna. Do 7 czerwca 2019 (piątek), do godziny 16-tej. Każde zgłoszenie jest równoznaczne z dostarczeniem do Dworu Anna 2 butelek dowolnych  nalewek o pojemności 0,5l. Liczba  zgłoszeń jest nieograniczona!

Nalewki będą oceniane w dwóch kategoriach: słodkie i wytrawne.

Z ważniejszych pozycji w programie warto wymienić uroczyste powitanie gości przez Gospodarzy, pokazy mody w ogrodach oraz ogni sztucznych, staropolską biesiadę z tańcami i degustacją nalewek.

Gwiazdą wieczoru będzie tym razem  Wojtek Cugowski & Texasy. Tradycyjnie przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia. (gh)