NIE ŻYJE ZBIGNIEW SZTEJMAN NIE ŻYJE ZBIGNIEW SZTEJMAN

11 czerwca 2019 r. w wieku 80 lat zmarł wieloletni, znakomity aktor oraz dyrektor (1976–1980) Teatru im. J. Osterwy w Lublinie, Zbigniew Sztejman. Jeden z tych, których się nie zapomina z racji nie tylko doskonałych ról, ale i tej najważniejszej życiowej, która odkrywała walory prawdziwego człowieka.Zbyszek Sztejman jeszcze w marcu br. został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”.

Na deskach teatru debiutował w 1964 roku. Wtedy też zaczął regularnie występować w Teatrze Osterwy, a w latach 1976-1980 był jego dyrektorem.

Ze Zbyszkiem Sztejmanem niemal jednocześnie startowaliśmy w zawodowe życie. On z pięcioletnim wyprzedzeniem, co procentowało wcześniejszą, zasłużona popularnością w lubelskim środowisku twórczymj. Artystycznym przede wszystkim.

Na bieżąco, z wielką przyjemnością,  jako młoda dziennikarka śledziłam Jego wybitne kreacje aktorskie. Ilekroć dane nam było się spotkać, porozmawiać zawsze padały ciepłe, przyjazne słowa. Tym bardziej smutno odnotować fakt Jego nieobecności na tzw. łez padole. On świat czynił  pogodnym.

Pokój Twojej duszy Zbyszku!

                                         Szczere wyrazy współczucia dla Rodziny….