Wakacje muzyczne nowej generacji Wakacje muzyczne nowej generacji

Gospodarzem obozu muzycznego nowej generacji jest Ośrodek Wypoczynkowy Caritas Rajskie (http://ośrodek-rajskie.pl). Uczestnicy w trakcie tygodniowego pobytu wezmą udział w intensywnym kursie edukacji muzycznej, który stanowi główną oś projektu. Autorem kursu muzycznego jest Gabriel Menet, muzyk i kompozytor teatralny, współautor projektu „Nowa Generacja Muzyczna”. Dzieci będą uczestniczyć również w krótkich kursach towarzyszących – filmowych i tanecznych, prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów. Wszyscy uczestnicy będą mogli wykorzystać i zaprezentować rozwinięte zdolności podczas plenerowych nagrań filmowych zrealizowanych przez profesjonalną ekipę filmową, które zostaną wykonane w ostatnich dniach pobytu. Zarejestrowane nagrania zostaną wykorzystane do stworzenia teledysków do utworów opracowanych przez uczestników obozu. Nagranie dźwięku do klipów odbędzie się w sierpniu w studio na terenie Lublina.

            W czasie pobytu zajęcia artystyczne będą stanowić 4-6 godzin programu każdego dnia. Pozostały czas zostanie wypełniony grami i zabawami na świeżym powietrzu, jeśli tylko pogoda na to pozwoli. Wieczorami zostaną zorganizowane projekcje filmów czy wspólne karaoke. Jeden dzień zostanie poświęcony na wędrówkę pieszym szlakiem turystycznym. W trakcie wędrówki będzie towarzyszyć nam ekipa filmowa, która uchwyci uczestników na tle najpiękniejszych krajobrazów, by później wykorzystać również ten materiał do produkcji klipów.Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych, pełne wyżywienie uwzględniające 3 posiłki dziennie, wykwalifikowaną kadrę instruktorską, opiekę wychowawców oraz opiekę medyczną zgodnie z Ustawą z dn. 15.10.2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz ustawy o Krajowym Rejestrze Karnym (poz. 1629) oraz Rozporządzeniem MEN z 30.03.2016 w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży. Każdy uczestnik zostanie objęty grupową polisą ubezpieczeniową NNW. Przewóz uczestników autokarem na trasie Lublin-Rajskie-Lublin. Koszt udziału w projekcie wynosi 850 zł. Zgłoszenia telefoniczne pod numerem telefonu: Patrycja Kowalik, tel. 81 532 76 13, e-mail: patrycja.kowalik@teatrmuzyczny.eu . Pierwszeństwo mają uczestnicy kursu „Nowa Generacja Muzyczna”, który odbył się w okresie kwiecień-czerwiec w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Spotkanie informacyjne dla rodziców odbędzie się 24 czerwca 2019 o godz. 17:00 w przestrzeni Sceny Kameralnej Teatru Muzycznego w Lublinie.

            Wakacyjny Obóz Muzyczny jest realizowany przez Teatr Muzyczny w Lublinie w ramach projektu „Nowa Generacja Muzyczna” dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Informacje dodatkowe:

Nowa Generacja Muzyczna to nowatorski projekt edukacyjny realizowany przez Teatr Muzyczny w Lublinie w 2019 roku. Składa się z dwóch modułów komplementarnych modułów. Pierwszy, stanowiący główną oś projektu, to autorski kurs edukacji muzycznej dla dzieci w wieku 8 – 12 lat, na który składają się następujące działania: regularne, co tygodniowe spotkania muzyczne realizowane w okresie kwiecień – czerwiec, w trakcie których powstają utwory stworzone przez uczestników; wakacyjny obóz muzyczny dla dzieci, w trakcie którego następuje dalsze opracowanie muzyczne utworów z pierwszej części oraz nagranie zdjęć do teledysków, realizowany w lipcu; nagrania studyjne utworów w Lublinie w sierpniu, oraz koncert finałowy z premierą teledysków zaplanowany na 8 września 2019 w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Autorski kurs edukacji muzycznej przygotował i realizuje Gabriel Menet, muzyk i kompozytor teatralny. Drugi moduł realizowany w ramach projektu stanowi pierwszy w Polsce kurs warsztatów kalimby, który odbywa się w lubelskim TM przez maj i czerwiec. Autorem cyklu spotkań z kalimbą jest Daniel Moński, muzyk i kompozytor teatralny. Inicjatorem i realizatorem całego projektu jest Łukasz Wójtowicz, producent teatralny i animator kultury. Projekt „Nowa Generacja Muzyczna” jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Teatr Muzyczny w Lublinie to jedna z niewielu scen muzycznych w Polsce oferująca publiczności bardzo bogaty repertuar operetkowy, który przeplatają akcenty musicalowe i koncertowe. Teatr działa nieprzerwanie od 1947 roku, wielokrotnie zmieniając w tym czasie lokalizację, realizując operowe wydarzenia plenerowe oraz występy gościnne na terenie całego kraju. Obecnie jego siedzibą jest gmach przy ul. Skłodowskiej 5 w Lublinie, w którym znajduje się również Filharmonia Lubelska oraz Centrum Spotkania Kultur. Organizatorem Teatru Muzycznego w Lublinie jest Województwo Lubelskie. Od września 2018 roku funkcję Dyrektora Naczelnego Teatru Muzycznego w Lublinie pełni pani Kamila Lendzion.

Foto: Karolina Deptuś