Piknik Motoryzacyjny z okazji Dnia Ojca Piknik Motoryzacyjny z okazji Dnia Ojca

22 czerwca Stowarzyszenie Lubelskie Klasyki Nocą przejmują parking przed SKENDE i IKEA. Odbędzie się tu niezwykłe wydarzenie motoryzacyjne zorganizowane z okazji Dnia Ojca. Zjadą się miłośnicy samochodów, którzy zaprezentują swoje nietypowe auta. Będziecie można zobaczyć przekrój historii motoryzacji z całego świata i porozmawiać z właścicielami nietypowych pojazdów. Swój udział zapowiedziało już ponad 200 kierowców z lubelskich klubów motoryzacyjnych. Początek wydarzenia o godzinie 11:00. Piknik potrwa do 15:00.

Na parkingu przed SKENDE i IKEA (od strony ul. Kupieckiej) pojawią się stare samochody klasyczne, stuningowane lub takie, które zostały zbudowane od zera przez właścicieli. Nie zabraknie też tych najnowocześniejszych, naszpikowanych nowymi technologiami oraz udogodnieniami. – Dzień Ojca to święto, o którym mało mówi się w Polsce wyjaśnia Krzysztof Żurawski ze stowarzyszenia Lubelskie Klasyki Nocą.Częściej słychać o wydarzeniach organizowanych z okazji Dnia Dziecka, czy Dnia Matki. Ojcowie są w tym wszystkim pomijani. Dlatego postanowiliśmy uczcić to święto w klasyczny sposób, czyli organizując piknik motoryzacyjny dla całym rodzindodaje Krzysztof Żurawski.

Piknik to doskonała okazja, aby ojcowie mogli pokazać dzieciom samochody znane z ich młodości, chociażby z plakatów wieszanych w pokojach. To także prezentacja najnowszych pojazdów, również egzotycznych i okazja aby porozmawiać z ich właścicielami. Poza organizatorem wydarzenia – stowarzyszeniem Lubelskie Klasyki Nocą, swój udział zapowiedzieli m.in. Low Lublin, Amcar Lublin, Grupa Subaru, Grupa Volvo, Grupa Mercedes i wiele innych.

Ale to nie wszystko. Chętni będą mogli spróbować swoich sił za kierownicą Drift Trike – czyli trójkołowych maszyn służących do jazdy w poślizgu. Miłośnicy mocnych brzmień także znajdą coś dla siebie. Jedna z najbardziej znanych w Polsce firm, zajmująca się zabudową Car Audio – Dobry Ton – zaprezentuje Volkswagena Passata CC, który ma w sobie więcej sprzętu audio niż nie jedna sala koncertowa. Na fanów car-wrappingu czekają z kolei specjaliści z Ubieramysamochody.pl, którzy pokażą nowe projekty aut oklejanych specjalną folią i grafiką reklamową. Będzie można zobaczyć np. zmienione Audi R8.

Piknik to także okazja by promować bezpieczeństwo za kierownicą oraz by szkolić uczestników
w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Pomogą w tym strażacy z OSP Wilczopole oraz eksperci
z Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie.

Najmłodsi także nie będą się nudzić. Czekają na nich m.in. place zabaw, tor rowerowy i mini skate park oraz lody zlokalizowane na terenie Skende Shopping i Ikea. Będzie można zjeść także dania
z grilla.

Wydarzenie dostępne tutaj: https://www.facebook.com/events/337641436909858/