„Wpadnij na 50-tkę” „Wpadnij na 50-tkę”

To zaproszenie nadal jest aktualne! Gdzie? Na Chopina 1. W Lublinie 13-tego bm. były tropiki, a i w galerii Sztuki WITRYNA przy ul. Chopina 1,  jakkolwiek ze sprawnie działającą klimatyzacją, 13 czerwca bm.  było równie gorąco. Sprawiło to zasłużone zainteresowanie wernisażem akwarel Bartłomieja Michałowskiego.

Podtytuł wystawy brzmiał :”Wpadnij na 50- tkę” w kontekście 50 -u najnowszych, przygotowanych specjalnie na tę ekspozycję, akwarel artysty. Nie tylko, bo jednocześnie można było i nadal można – warto, oglądać dwadzieścia parę prac także w większych formatach.Akwarele, przedstawiają przesyconą słońcem i zapachem pól lawendowych Prowansję, malownicze miejsca na Lazurowym Wybrzeżu oraz urokliwe zakątki Roztocza oraz Lubelszczyzny. Zapraszają do wakacyjnych wędrówek, zarówno tych bliskich, jak i dalekich, rzeczywistych, jak też  wirtualnych. Ukazują w całej urodzie świat pełen koloru, harmonii i piękna, zatrzymany w kadrze, dzięki ogromnej wrażliwości artysty i technice, którą opanował w sposób perfekcyjny.

Dodam, że akwarela należy do najtrudniejszych technik malarskich!

Na wernisaż przybyło około 100 gości, przyjaciół, kolekcjonerów malarza, miłośników sztuki, klientów i osoby zaprzyjaźnione od lat z Galerią WITRYNA. Wyjątkową niespodziankę  artyście zrobił jego wieloletni przyjaciel Yakov Golberg z żoną Galiną, którzy specjalnie na wernisaż, przylecieli  z dalekiego  Izraela!

Atmosfera była wspaniała, humory dopisywały, rozmowy gości z artystą uświetniła lampka wyśmienitego, czerwonego i białego, portugalskiego wina. Na koniec wszyscy obecni  na wernisażu zrobili sobie przed Galerią wspólne zdjęcie z artystą.

Agnieszka i Artur – właściciele Galerii Sztuki, serdecznie zapraszają teraz do WITRYNY wszystkich, którzy nie ” wpadli na 50-tkę!”