Wieczorek…z kabaretem PKS – będzie się działo! Wieczorek…z kabaretem PKS – będzie się działo!

 Arakcyjnie zapowiadaja się październikowo-listopadowe wieczory w naszym województwie za sprawą mariażu formacji „Wieczorek przy Mikrofonie Bend” oraz kabaretu PKS. Obydwa zespoły 11 października ruszają bowiem w trasę, na której znajdą się…

Kilka zdań o zespołach.Wieczorek przy Mikrofonie Bend” – to formacja muzyczna towarzysząca autorskiemu programowi telewizyjnemu z gatunku talk-show pod nazwą ,,Wieczorek przy Mikrofonie”. Przez dwa lata na antenie telewizji regionalnej Lubelska. TV. zrealizowano ponad 50 odcinków programu, co stanowi niewątpliwą zasługą Marka Wieczorka, pomysłodawcy programu i jednocześnie kreatywnie go prowadzącemu.  Przez program przewinęło się całe mnóstwo znakomitości ze świata kultury, gospodarki i mediów.

Formacja muzyczna koncertowała w CSK w Lublinie,  domach kultury Lubelszczyzny, gminnych ośrodkach sportu i kultury regionu wschodniego, w imprezach plenerowych oraz festiwalach, dożynkach i różnego typu świętach: Mleka i Miodu, Chleba itp. jako support polskich gwiazd lub jako gwiazda imprezy.

Autorem muzyki i tekstów piosenek Formacji jest Marek Wieczorek, a towarzyszący mu – „Wieczorek przy Mikrofonie Bend”, tworzą zawodowi sesyjni muzycy z Lublina. Niedawno pojawiła się ich wspólna, pierwsza płyta pt. „Niczyj ja jestem” do której wszystkie aranżacje stworzyli Michał Lewartowicz i Krzysztof Rogowski.

,,Kabaret PKS” dla odmiany powstał w Lublinie w czerwcu 2015 roku w Lublinie Była to inicjatyw Pawła Kozieła i Sebastiana Malisza. Warto wspomnieć, że nazwa kabaretu powstała od pierwszych liter imion pierwotnego składu (Paweł , Krzysiek , Sebastian) obecny skład tworzą: Paweł Kozieł, Marcin Zagrodnik i Sebastian Malisz.

W ramach kabaretowego uniwerku, który odbywał się w Lublinie kabaret czerpał wiedzę od najlepszych gwiazd polskiej sceny kabaretowej: Smile,  Ani mru-mru, Zachodni, Czesuaf i wielu innych.

PKS uczestniczył w ponad 20-tu festiwalach kabaretowych. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.

Paweł Kozieł – założyciel kabaretu PKS, jest tak zwanym silnikiem kabaretu, bo też go napędza do Działania. Jest autorem większości tekstów kabaretowych.

Marcin Zagrodnik, to z kolei tłumik kabaretu czyli głos numer jeden na liście przebojów radia PKS. Pomysłodawca piosenek kabaretowych.

Sebastian Malisz dla odmiany to współzałożyciel kabaretu. Tzw.podwozie kabaretu. Wszystko trzyma razem, gdy silnik z tłumikiem za bardzo hałasują.

Gorąco polecamy występy artystów.