IKEA zbiera zabawki dla Hospicjum Małego Księcia IKEA zbiera zabawki dla Hospicjum Małego Księcia

Po raz kolejny IKEA rusza z akcją społeczną „Zabawa to poważna sprawa”, mającą na celu zwrócenie uwagi na potrzeby dzieci. W ramach kampanii odbędzie się zbiórka zabawek dla najmłodszych, która potrwa od 25 października do 28 grudnia. Wszystkie maskotki trafią do małych podopiecznych Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.Odwiedzający sklep IKEA w Lublinie mogą ofiarować zakupione w nim maskotki, książki, klocki
i inne zabawki na rzecz dzieci. Na zbiórkę przygotowany został specjalny pojemnik w kształcie domku, który znajduje się w pobliżu Bistro (niedaleko kas). Po zakończeniu akcji, pracownicy sklepu IKEA odwiedzą najmłodszych w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie i przekażą im zebrane zabawki.

Cieszę się, że już kolejny raz możemy realizować kampanie „Zabawa to poważna sprawa”. To akcja, która daje bardzo dużo radości naszym pracownikom i klientom, ale przed wszystkim sprawia, że na twarzach dzieci, dla których prowadzona jest zbiórka, pojawia się uśmiech. To najcenniejsze podziękowanie i motywacja do tego, aby angażować się w działania tego typu. mówi Monika Kosińska dyrektor sklepu IKEA  w Lublinie.

Co roku w akcji uczestniczą klienci, ale także pracownicy sklepu IKEA w Lublinie, którzy czynnie włączają się w zbiórkę. Do tej pory maskotki, które zostały zebrane w ramach kampanii
w poprzednich latach, trafiły do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie, a także Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie.

Podczas trwania akcji w sklepie pojawi się dodatkowa atrakcja dla najmłodszych – specjalnie przygotowany „Szlak Pandy”, którym mali odkrywcy mogą podążać, będąc na zakupach
z rodzicami. Zabawa polega na tym, aby odnaleźć pluszowe pandy, które ukryły się na sklepowych ekspozycjach. Mali poszukiwacze mają do dyspozycji mapy, na których zaznaczone zostały wskazówki. Dodatkowo w całym sklepie pojawią się pluszowe zwierzęta, które pojawią się w nietypowych miejscach. Wszystko po to, aby zasygnalizować trwającą akcję.

Równolegle w sklepie prowadzona będzie sprzedaż kolekcji pluszowych maskotek SAGOSKATT 2019, która powstała we współpracy z dziećmi z całego świata, także z Polski. Dochód ze sprzedaży zabawek zostanie przeznaczony na dofinansowanie dla lokalnych organizacji pozarządowych, wyłonionych w ramach konkursu grantowego IKEA, który rusza już niebawem.

 

Na podstawie rysunków dzieci IKEA do sklepów wprowadziła nowe zabawki – przyjaznego robota, uśmiechniętego zielonego stwora, żyrafę z kolorowym ogonem, niebieskiego potwora, tęczę w…skarpetkach i mysz niosącą niespodzianki.

 

„Zabawa to poważna sprawa” to międzynarodowa akcja społeczna IKEA, która ma zwrócić uwagę na to, że każde dziecko ma prawo do zabawy i uczenia się. IKEA wie, iż kreatywny i pełen radości sposób spędzenia wolnego czasu jest niezbędny dla dobrego samopoczucia oraz prawidłowego rozwoju najmłodszych. Z tego powodu marka od lat działa na rzecz prawa wszystkich dzieci do edukacji i beztroskiej zabawy. To podstawowa potrzeba, która uczy budować relacje, a także odkrywać świat oraz swoje możliwości.

 

 

O IKEA Retail
Celem IKEA jest tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi. Oferujemy dobre wzornictwo
i funkcjonalne meble w przystępnej cenie. Dbamy o zrównoważony rozwój, realizując strategię People & Planet Positive.

IKEA jest godną zaufania, stabilną finansowo i stale rozwijającą się firmą. Grupa IKEA
w Polsce posiada obecnie dziesięć sklepów, które w roku finansowym 2016 odwiedziło prawie 28 milionów osób.