„Spotkania z pazurem” „Spotkania z pazurem”

Tym razem w roli  głównej Cezary Pazura, o czym informuje inicjator tego typu spotkań –  Związek Literatów Polskich Oddział w Lublinie. 27 listopada, o godz.17 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ul. Grottgera 2,  rozpoczyna bowiem cykl spotkań pod nazwą „Spotkania z pazurem”. Partnerem tego wydarzenia jest Województwo Lubelskie. Lubelskie smakuj Życie!

O czym poinformowała nas prezes Związku, Agnieszka Polak,  gośćmi zaplanowanych w ten sposób spotkań będą osoby znane, wybitne, uprawiające na co dzień inne zawody, a w jakiś szczególny sposób związane  z literaturą. Wydarzenia  będą odbywały się w czteromiesięcznym odstępie.

Cykl spotkań rozpocznie nomen omen Cezary Pazura, znany wszystkim polski aktor filmowy i teatralny, reżyser, artysta kabaretowy, komik, youtuber oraz autor książki pt. Byłbym zapomniał…

O książce ze świetną narracją, spisanej w formie wspomnień, będącej ciekawym obrazem minionej epoki  PRL-u  oglądanej oczami dziecka i młodzieńca, w której Cezary pisze o sobie: o dzieciństwie, młodości, pierwszych rolach, zainteresowaniach, kolegach szkolnych oraz z branży filmowej i teatralnej rozmawiać będzie z autorem prezes lubelskiego oddziału Związku Literatów Polskich Agnieszka Monika Polak.

Na gościa ” Spotkania z pazurem „czeka kilka niespodzianek przygotowanych przez organizatora oraz młodzież z lubelskich szkół. Dla Cezarego wystąpi grupa z klasy artystycznej „Literacki chaos ” z Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie,. Młodzież przedstawi spektakl muzyczny w oparciu o teksty Agnieszki Osieckiej pt. A to życie zachodu jest warte. Cytaty z książki prezentować będą uczniowie z Zespołu Szkół nr 5 w Lublinie.

Na spotkanie ze względu na ograniczoną liczbę miejsc będzie można przybyć jedynie na zaproszenia, które będą dostępne u patronów medialnych wydarzenia: TVP3, RL, Dziennik Wschodni oraz w siedzibach organizacji wspierających wydarzenie czyli w: WOK-u, Lubelskim Klubie Biznesu, Lubelskim Centrum Konferencyjnym, Lubelskiej Grupie Działania.