„STRASZNY DWÓR” w CSK „STRASZNY DWÓR” w CSK

4 października w sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprezentowany zostanie „Straszny Dwór” , przygotowany specjalnie z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Organizatorami wydarzenia są: Samorząd Województwa Lubelskiego, Teatr Muzyczny w Lublinie, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Fundacja im. Wincentego i Franciszka Lesslów.

Pragniemy, aby znaczenie dorobku Stanisława Moniuszki istniało w świadomości nie tylko melomanów i osób zawodowo związanych z muzyką, ale także było wiedzą ogólnie dostępną i wzorem niektórych krajów, przedmiotem dumy narodowej. Muzyka Moniuszki przepojona jest patriotyzmem i honorem, których symbolem w świadomości Polaków wydaje się być dwór i jego tradycja. Przekonamy się o tym słuchając muzyki i oglądając widowisko przygotowane z ogromnym rozmachem i pieczołowitością aby oddać klimat polskiego dworu. Wystąpią soliści związani z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Teatrem Wielkim w Poznaniu oraz Chór i Orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie.

Na scenie wystąpią czołowi soliści scen operowych m.in.: Edyta Piasecka, Galina Kuklina, Sławomir Naborczyk i Jerzy Mechliński oraz Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”.

Reżyseria: Tomasz Mazur

Patronat Honorowy nad tym muzycznym wydarzeniem objął Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego.

Spektakl zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

 

4 października, godz. 19:00

Scena Operowa Centrum Spotkania Kultur w Lublinie