STRAŻAK SAM w Lublinie STRAŻAK SAM w Lublinie

Już w najbliższy weekend SKENDE zamieni się w bajkową remizę Strażaka Sama. Najmłodsi spotkają się z bohaterem popularnego serialu animowanego, aby pomóc mu przeprowadzić kolejną udaną akcję ratunkową. Nieustraszony i dzielny strażak nauczy dzieci odwagi, zachowania zasad bezpieczeństwa oraz znajomości numerów alarmowych. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami, wspólnych zdjęć i dobrej zabawy.Ze Strażakiem Samem będzie można spotkać się w pasażu handlowym SKENDE 26 i 27 października. Na specjalnie zaaranżowanych stanowiskach, które będą otwarte dla najmłodszych w godzinach od 12:00 do 18:00, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Animatorzy zadbają o to, aby wszystkie aktywności były interesujące i twórcze. Każdy będzie mógł także stanąć ramię w ramię z superbohaterem i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Najmłodsi będą mieli okazję, aby sprawdzić swój refleks i koordynację ruchową, zasiadając za kierownicą zabawkowego wozu strażackiego, który trzeba będzie jak w najkrótszym czasie odstawić do remizy. W edukacyjnej strefie multimedialnej „Zaalarmuj Superbohatera”  Strażak Sam nauczy dzieci numerów alarmowych i wytłumaczy, które służby ratunkowe należy zawiadomić w danej sytuacji, aby czuć się bezpiecznym. Na wszystkich czeka też „Akademia Małego Strażaka”, gdzie będzie można poznać wyposażenie i sposób działania wozu strażackiego. Umożliwi to specjalna makieta do której dzieci przymocują odpowiednie części samochodu i nauczą się ich nazw.

Podczas wydarzenia dzieci przeniosą się na chwilę w bajkowy świat Strażaka Sama,
w którym będą mogły nauczyć się wielu praktycznych umiejętności przydatnych w życiu. Edukacja przez zabawę to najlepszy sposób, aby przyswoić i zapamiętać ważne informacje. Dodatkowo, spotkanie z ulubionym bohaterem bajki będzie dla dzieci na pewno miłym wydarzeniem i na długo pozostanie w pamięci.
– mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping.

Nie zabraknie też kreatywnych aktywności, które rozwiną wyobraźnię i pomogą sprawdzić się małym artystom.  Podczas wydarzenia będzie można zaprojektować i własnoręcznie wykonać odznakę Strażaka Sama, która na pewno nie pozostanie niezauważona przez kolegów
i koleżanki. Specjalnie dla dziewczynek czeka Strefa Zwariowanych Fryzurek, w której animatorzy wykonają fantazyjne fryzury.

Szczegóły na temat eventu dostępne są na: www.skendeshopping.pl oraz na Facebooku
w wydarzeniu: „BawiMY się ze Strażakiem Samem”.