„KOWBOJE” NA FESTIWALU BOSKA KOMEDIA „KOWBOJE” NA FESTIWALU BOSKA KOMEDIA

Spektakl “Kowboje” w reż. Anny Smolar weźmie udział w głównym konkursie  (Inferno) 12. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło „Wśród nocnej ciszy”, wybrane do festiwalu spektakle poruszają temat kondycji artysty w „świecie, z którego bogowie odeszli”, w którym jego rola jest marginalizowana.Inspiracją do powstania spektaklu „Kowboje” były spotkania przeprowadzone z lubelskimi nauczycielami przez reżyserkę Annę Smolar i dramaturga Michała Buszewicza. Podczas czterech sesji wywiadów – warsztatów uczestnicy opowiadali o poczuciu misji, o trudnościach, sukcesach i frustracjach towarzyszących wykonywaniu zawodu nauczyciela.

Czy relacje oparte na przemocy, pozwalają się czuć bezpiecznie? Jeśli tak, to komu? Czy spontanicznie uwalniane agresja i wybuchy frustracji są właściwą metodą rozwoju? Czy codzienny strach i niepewność nie doprowadzają do strat, których nie uda się już odrobić?

To już trzeci festiwal w tym roku, na którym prezentowany będzie spektakl „Kowboje”. We wrześniu był to Festiwal Prapremier w Bydgoszczy, a w październiku Festiwal „Rzeczywistość Przedstawiona” w Zabrzu.

Foto- Natalia Kabanow