TEATR BEZ BARIER TEATR BEZ BARIER

czyli – „Wieczór Trzech Króli” w wersji bez barier. Po raz kolejny wspólnie z Fundacją Kultury TEATR im. J.OSTERWY ,15 grudnia o godz. 17.00, zaprasza na spektakl z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.„Wieczór Trzech Króli” będzie można obejrzeć z udogodnieniami:

  • audiodeskrypcja dla niewidomych,
  • napisy dla niesłyszących,
  • pętla indukcyjna.

O spektaklu:  Akcja tej szekspirowskiej komedii osadzona jest w odległej krainie zwanej Ilirią. Zaludniają ją postaci, które za wszelką cenę, często niezgrabnie poszukują ciepła i miłości.

Kiedy przyglądamy się perypetiom Wioli i Sebastiana, bliźniąt rozdzielonych w katastrofie morskiej, beznadziejnie romantycznego księcia Orsino czy pogrążonej w żałobie pięknej Oliwii zauważamy, że za typową szekspirowską przebieranką kryje się wiele niedających spokoju pytań i głęboka refleksja nad naszym miejscem w świecie, szczególnie w czasach chaosu, niepewności i nieustannego deszczu. Refleksja podobnej rangi, co ta zawarta w „Hamlecie”. Szekspir obie te sztuki pisał w podobnym czasie, na przełomie XVI i XVII wieku, pod koniec złotego wieku panowania królowej Elżbiety I. „Wieczór…” zdaje się być odpowiedzią na „Hamleta”, jest jednak pogodniejszy. To próba znalezienia wyjścia z kryzysu, którego oznaki znajdujemy w dramacie o duńskim księciu.