Z mapą gry terenowej w Kazimierz Z mapą gry terenowej w Kazimierz

W sobotę, niedzielę i poniedziałek (30-31 maja i 1 czerwca) w oddziałach Muzeum: Galerii Wystaw Czasowych, Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym oraz na zamku w Janowcu przygotowaliśmy zestawy map gry terenowej. Wszyscy, którzy czują się dziećmi, będą mogli otrzymać ją przy zakupie biletów.

Organizacja Dnia Dziecka w obecnym czasie to prawdziwe wyzwanie. Jako „posiadacze” zamku (w Janowcu) podejmujemy rękawicę, rzuconą przez koronawirusaJW wyznaczonych na mapie punktach, na uczestników gry będą czekać zadania. Już samo ich znalezienie będzie nie lada wyzwaniem! Gra odbywa się w terenie – warto wyposażyć się wygodne buty. Warto także odświeżyć wiadomości, choćby te związane z historią Janowca i Kazimierza Dolnego. Dla najbardziej wytrwałych przewidziano nagrody. Dzieciaki otrzymają od nas „Przewodnik po oddziałach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym”. To wydawnictwo przygotowano w ramach projektu Remont konserwatorski i modernizacja ekspozycji w wybranych zabytkowych obiektach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

                Dodatkowo, w poniedziałek, 1 czerwca wszystkie dzieci (do 18 roku życia) mogą zwiedzić czynne oddziały naszego Muzeum za przysłowiową złotówkę.

Ważne informacje:

W związku z obostrzeniami związanymi z koronawirusem, podczas gry zalecamy przestrzeganie określonych zasad:

1.ODLEGŁOŚĆ. Pamiętajcie o przestrzeganiu 2 metrowej odległości od innych zwiedzających, opiekunów ekspozycji i osób biorących udział w zabawie.

2.RĘKAWICZKI. Niektóre zadania będą wiązały się z dotykaniem przedmiotów, dlatego zabierzcie ze sobą rękawiczki ochronne.

3.WŁASNY DŁUGOPIS. Dla własnego bezpieczeństwa weźcie ze sobą coś do pisania.

4.MASECZKA. Załóżcie maseczki wchodząc na ekspozycję.

Jeśli gry terenowe to nie wasza bajka, przyjedźcie zobaczyć na własne oczy jak żyli Słowianie w IX wieku. Grodzisko Żmijowiska, odkryte dzięki archeologom, czeka aby zachwycić Was odtworzonym dawnym grodem.