Sylwestrowa premiera online Sylwestrowa premiera online

Tegoroczna Noc Sylwestrowa będzie się różniła od wszystkich poprzednich. Co roku tego dnia Teatr Osterwy otganizował dla swoich widzów wyjątkowe przedstawienia podczas których wspólnie witany był Nowy Rok. Tym razem przez pandemię jest to niemożliwe. Aby osłodzić ten trudny czasTeatr zaprasza ma premierę spektaklu „Psie serce” online. Będzie nieodpłatnie dostępna dla wszystkich widzów.Foto: M. Majer

„Psie serce” Michaiła Bułhakowa w reżyserii Igora Gorzkowskiego zaprezentwane będzie 31grudnia o godzinie 19.00 na platformie vimeo. Spektakl dostępny będzie do godziny 01.00.  Link do spektaklu zostanie udostępniony na stronie Teatru oraz w mediach społecznościowych.

Dla Teatru Osterwy będzie to wyjątkowe wydarzenie, gdyż po raz pierwszy w jego historii premiera odbędzie się w formie online.

Emisja spektaklu „Psie serce” jest wstępem do regularnych transmisji spektakli  Teatru w sieci. Od stycznia uruchomiony zostanie kanał teatralny na platformie VOD, gdzie systematycznie będą udostępnianie spektakle, znajdujące się w repertuarze.

Opis spektaklu:

W sercu Sowieckiej Rosji profesor Preobrażeński (Włodzimierz Dyła) cieszący się europejską sławą rozwija innowacyjny sposób odmładzania ludzkiego ciała. Medyk przygarnia błąkającego się bezpańskiego psa Szarika (Wojciech Rusin). Jednak nie kieruje się dobrocią serca, a potrzebą rozwoju nauki. Przeszczepia znajdzie ludzkie organy, dzięki czemu zwierzę zmienia się w człowieka, ale tym samym zyskuje najgorsze ludzkie przywary.

„Psie serce” to już kolejna realizacja genialnej twórczości Michaiła Bułhakowa w naszym teatrze. Opowiadanie przez swój kontrowersyjny charakter po raz pierwszy opublikowano dopiero po ponad czterdziestu latach od śmierci autora.  Utwór miał znaleźć się w tomie „Diaboliada”, wydanym w 1925 roku, jednak ówczesna cenzura dopatrzyła się krytyki młodego państwa rewolucji proletariackiej.

Adaptacja / Reżyseria: Igor Gorzkowski
Scenografia / Reżyseria świateł: Jan Polivka
Kostiumy: Joanna Walisiak
Choreografia: Inga Pilchowska
Muzyka: Zbigniew Kozub

 Obsada:

Marta Ledwoń, Jolanta Rychłowska, Jowita Stępniak, Magdalena Zabel, Tomasz Bielawiec, Michał Czyż, Włodzimierz Dyła, Przemysław Gąsiorowicz, Maciej Grubich, Paweł Kos, Krzysztof Olchawa, Wojciech Rusin, Daniel Salman.