ProcentujeMY – 1proc. na organizacje społeczne ProcentujeMY – 1proc. na organizacje społeczne

Trwa akcja ProcentujeMY. Na lokalne organizacje społeczne czekają bezpłatne warsztaty i konkurs grantowy. 

Konkurs grantowy, bezpłatne warsztaty z Polską Akcją Humanitarną
i Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce oraz kampania promocyjna – to wszystko czeka na 36 lokalnych organizacji, które zgłosiły się do trzeciej edycji akcji ProcentujeMY, organizowanej przez SKENDE, IKEA i Urząd Miasta Lublin. Kampania ma na celu promocję i wsparcie organizacji pożytku publicznego oraz zachęcenie mieszkańców Lublina do przekazywania 1% na lokalne stowarzyszenia i fundacje.

Organizacje, które zgłosiły się do akcji mogą liczyć na bezpłatną promocję, która ma za zadanie zwiększyć rozpoznawalność i zaprezentować zakres ich działalności. Kampania prowadzona jest na nośnikach własnych Centrum oraz w Internecie (m.in. na Facebooku, Instagramie, www).

Ale to nie wszystko. Uczestnicy ProcentujeMY, mogą wziąć udział w specjalnym konkursie grantowym, w którym do wygrania jest 1 000 zł na realizację celów statutowych organizacji. Aby je wygrać należy zaprezentować kompleksowy pomysł na zorganizowanie warsztatów dla mieszkańców Lublina. Na realizację zadania organizatorzy udostępnią Szwedzki Stół i tereny zewnętrzne SKENDE. W konkursie wyłonionych zostanie aż do 15 zwycięzców.

– Staramy się wspierać lokalne organizacje pozarządowe odpowiadając na ich realne potrzeby. W tym roku oprócz standardowych działań promujących działalność fundacji i stowarzyszeń, akcja ProcentujeMY rozszerzona została o konkurs grantowy. Mamy nadzieję, że to pomoże zrealizować kolejne ciekawe pomysły – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor SKENDE Shopping.

Organizacje mogą skorzystać także z bezpłatnych warsztatów online, które zorganizowane zostały przez SKENDE we współpracy z partnerami. W tej edycji wiedzą i doświadczeniem z lokalnymi opp podzieli się Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, Polska Akcja Humanitarna oraz Stowarzyszenie „Otwieracz”.  Lokalne organizacje będą mogły dowiedzieć się: czym jest dostępność w komunikacji, czyli jak tworzyć social media dostępne dla osób z niepełnosprawnościami; poznać tajniki współpracy z influencerami i ambasadorami oraz zasady dotyczące fundrisingu we współpracy z biznesem i indywidualnymi darczyńcami.

Co roku, podczas wypełniania zeznania podatkowego każdy może przekazać 1% podatku na wybrany cel. Akcja ProcentujeMY ma pokazać, że warto zaangażować się lokalnie i wspierać opp działające w Lublinie. W tym celu na stronie internetowej SKENDE powstała specjalna zakładka, w której można zapoznać się z głównymi inicjatywami  realizowanymi w Lublinie przez organizacje. Organizatorzy podkreślają też, że dzięki działalności lokalnych fundacji i stowarzyszeń w naszym mieście możliwy jest rozwój inspirujących zajęć, społeczności lokalnych oraz działań mających na celu wsparcie potrzebujących.

O tym dlaczego warto dzielić się 1% podatku mówi także Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji

Zostawiając 1% podatku w naszym mieście wpieramy konkretne inicjatywy i przyczyniamy się do rozwoju Lublina. Pamiętajmy, że nasze zaangażowanie ma znaczenie i tylko wspólne działanie przyniesie oczekiwany efekt. Gorąco zachęcam do wpisywania w zeznaniu podatkowym KRS naszych lokalnych organizacji pożytku publicznego.

Akcja została objęta honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin. Szczegóły oraz opis organizacji biorących w niej udział, dostępny na stronie: www.skendeshopping.pl w zakładce „ProcentujeMY”.

———————————————————————————————————————–

SKENDE oraz sklep IKEA Lublin, we współpracy z Urzędem Miasta Lublin, rozpoczyna trzecią edycję akcji społecznej ProcentujeMY. Projekt ma na celu zaangażowanie mieszkańców naszego miasta do oddawania swojego 1% podatku na lokalne organizacje, ale także bezpośrednie wsparcie OPP. Chętne fundacje
i stowarzyszenia, które chcą wziąć udział w akcji, mogą zgłaszać się do 10 marca.

Organizacje, które zgłoszą swój udział, będą mogły skorzystać z bezpłatnej kampanii promocyjnej, która w tym roku skupi się bezpośrednio na pokazaniu projektów i inicjatyw, które realizują OPP. Ale to nie wszystko. Dodatkowo, organizatorzy w ramach dodatkowego wsparcia przygotowali specjalny konkurs grantowy, w którym do wygrania będzie nagroda pieniężna. Oprócz tego uczestnicy ProcentujeMY będą mogli wziąć udział w warsztatach, a także bezpłatnie rozstawić swoje stoisko podczas świątecznego jarmarku rękodzieła.

– Przykładamy dużą wagę do współpracy ze społecznościami lokalnymi, ponieważ wierzymy, że nasze wspólne zaangażowanie zaprocentuje w przyszłości. Cieszę się, że po raz kolejny ruszamy z akcją ProcentujeMY. Pamiętajmy, że zostawiając 1% podatku w Lublinie przyczyniamy się do tego, aby nasza najbliższa okolica rozwijała się i zmieniała na lepsze. – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor SKENDE Shopping.

Obecnie trwa nabór organizacji do projektu. Aby wziąć udział w akcji ProcentujeMY należy wysłać zgłoszenie na adres mailowy: procentujemy@skende.pl. Formularz oraz opis współpracy dostępny jest na stronie: www.skendeshopping.pl.

– Zachęcamy wszystkie organizacje pożytku publicznego działające w naszym mieście do wzięcia udziału w projekcie. Oprócz działań promujących przekazywanie 1% podatku na lokalne OPP, to także doskonała okazja do tego, aby mogły one rozwinąć swoje kompetencje i skorzystać z konkursu grantowego. Cieszę się, że kolejny raz mamy partnera, który angażuje się na rzecz lokalnych ngo’sów. Organizacje pozarządowe to bardzo ważny element życia naszego miasta, ich aktywność i zaangażowanie przyczynia się do poprawy jakości życia w Lublinie – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Akcja realizowana jest pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

W ubiegłym roku do akcji ProcentujeMY zgłosiło się 34 organizacje pożytku publicznego
z Lublina, które w ramach współpracy skorzystały z darmowych szkoleń i kampanii promocyjnej online.