Stokrotka wprowadza ekologiczne torby… Stokrotka wprowadza ekologiczne torby…

… na owoce i warzywa. Innymi słowy sieć tych sklepów rozwija swój biznes konsekwentnie dbając o środowisko naturalne. Tym razem, starając się ograniczyć zużycie plastiku, wprowadza torebki wielokrotnego użytku na owoce i warzywa.                                                                                                                                                     

Nowe torby na zakupy oferowane przez Stokrotkę są całkowicie wykonane z poliestru i nadają się w 100% do przetworzenia. Można je prać wielokrotnie, dzięki czemu można ich używać bez obaw o zabrudzenie. Są wygodne w użyciu, posiadają metkę, gdzie można przylepić etykietę z wagą i ceną. Można w nie zapakować do 4,5 kg owoców i warzyw.

              – Rosnąca świadomość dotycząca zużycia zasobów naturalnych powoduje, że zaczynamy dokonywać bardziej przemyślanych wyborów. Dlatego postanowiliśmy zainspirować naszych klientów do korzystania w czasie zakupów z torebek, które są przyjazne dla środowiska i podlegają całkowitemu recyclingowi – mówi Konrad Majkowski, menadżer ds. komunikacji i PR w Stokrotce Sp. z o.o.

              Sieć współpracuje z dostawcami w celu zmniejszenia ilości folii i papieru używanych do produkcji opakowań. Każda folia opakowaniowa, podobnie jak papier musi podlegać recyklingowi, są one belowane i oddawane do ponownego przetworzenia. W ofercie znajdują się reklamówki pochodzące w 80% z recyklingu i nadające się do recyklingu w 100%. Jednocześnie tylko w ub. roku klienci Stokrotki nabyli ponad 560 tys. toreb papierowych.

         –  Chcąc zmniejszyć negatywny wpływ na nasze otoczenie, postanowiliśmy także zrezygnować z kolportażu gazetek. Wciąż będą one dostępne na stronach internetowych oraz w specjalnie zaprojektowanych stojakach sklepowych – dodaje Konrad Majkowski.