Daj maskotkę potrzebującym Daj maskotkę potrzebującym

 IKEA Lublin rozpoczęła coroczną zbiórkę maskotek dla potrzebujących dzieci. Akcja jest elementem globalnej kampanii „Baw się jakby nikt nie patrzył”, zachęcającej do tego, żeby w codziennym życiu znaleźć więcej czasu na zabawę. Zbiórka potrwa do 31 grudnia 2021 r.

– Od otwarcia naszego sklepu, czyli od 2017 roku, staramy się raz co roku organizować zbiórki zabawek, które trafią do dzieci. W zeszłym roku ze względu na pandemię koronawirusa nie udało nam się zorganizować takiej zbiórki. Zależało nam jednak, aby podopieczni Hospicjum Małego Księcia dostali od nas prezenty, dlatego przekazaliśmy im zabawki w formie darowizny. W tym roku każdy z nas może wesprzeć akcję i obdarować dzieci prezentem – mówi Urszula Kowalczuk, koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Lublin.

Podczas trwania zbiórki organizatorzy planują zebrać 1000 zabawek, które powędrują do dzieci z dwóch organizacji. Pierwsza to Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, które wspiera najmłodszych i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Zabawki trafią też Stowarzyszenie Dla Ziemi, które prowadzi działania pomocowe, integracyjne i edukacyjne dla uchodźców i uchodźczyń, głównie kobiet i dzieci mieszkających w ośrodkach dla cudzoziemców na terenie woj. lubelskiego, w Łukowie i Bezwoli.

Odwiedzający sklep IKEA w Lublinie mogą ofiarować zakupione w nim pluszowe maskotki na rzecz dzieci. Na zbiórkę przygotowany został specjalnie oznakowany pojemnik w kształcie domku, który znajduje się przy IKEA Bistro (niedaleko kas). Po zakończeniu akcji, pracownicy sklepu IKEA odwiedzą najmłodszych w lubelskim hospicjum i ośrodkach dla cudzoziemców i przekażą im zebrane zabawki.