HEJ!dzieci – dzielimy się radością HEJ!dzieci – dzielimy się radością

Dzielimy się radością – pod takim hasłem w SKENDE ruszyła akcja z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Każdy, kto ma sprzęt sportowy lub zabawki, których już nie używa może sprawić radość potrzebującym dzieciom. Wystarczy przynieść je do punktu wsparcia dla najmłodszych HEJ!dzieci. Dla tych, którzy podzielą się rzeczami z innymi, organizatorzy przewidzieli słodką niespodziankę – lody. Akcja trwa do 31 maja. Punkt wsparcia dla najmłodszych, w którym można zostawić rzeczy, znajduje się w pasażu SKENDE (niedaleko sklepu Flying Tiger). Jest czynny od poniedziałku do soboty, w godz. od 12:00 do 18:00.

Zbiórka prowadzona jest z myślą o dzieciach z Ukrainy, które często uciekając z rodzinnych domów, nie miały okazji, aby zabrać ze sobą swoje ulubione zabawki. Przekazane dary trafią też do potrzebujących z Lublina. Z punktu mogą skorzystać Ukraińcy, którzy przybyli do Polski po 24 lutego, ale także rodziny mieszkające w Lublinie, które przebywają pod opieką MOPR.

HEJ!dzieci to wspólna inicjatywa SKENDE, IKEA, która nie powstałaby gdyby nie wsparcie
i zaangażowanie Fundacji Allot oraz PCK Lublin. Miejsce funkcjonuje miesiąc, przez ten czas skorzystało z niego ponad 700 osób, wydano ponad 7 ton ubrań i zabawek.

Co można przekazać dzieciom w ramach prowadzonej akcji?

  • książki, kolorowanki, materiały do malowania
  • maskotki, gry, puzzle, klocki, piłki
  • sprzęt sportowy: niepotrzebne hulajnogi, deskorolki, rowery, rolki
  • paletki do gry, stroje kąpielowe, okulary przeciwsłoneczne

Aby podziękować każdemu, kto podzieli się zabawkami i sprzętem z innymi, SKENDE przekaże specjalny voucher na porcję lodów, który będzie można zrealizować do 1 czerwca u partnerów akcji (u Lodziarzy, Polonia Cafe oraz SKALSKI Cakes&Cafe). Dodatkowo, ofiarodawca będzie mógł także wpisać się na specjalną rolkę darczyńców, którzy wspierają inicjatywę HEJ!dzieci.

 

Akcja ma wielowymiarowy charakter. Po pierwsze, to dobry sposób, aby pokazać najmłodszym, że dzielenie się jest fajne, a obdarowanie kogoś sprawia tyle samo radości, co otrzymanie prezentu. Po drugie, zabawki mają terapeutyczną moc, dlatego trzeba tą mocą dzielić się z innymi. Dodatkowo, każdy, kto odda zabawki, których już nie używa, podaruje im drugie życie i zrobi też coś dobrego dla planety.

Szczegóły są dostępne na: www.skendeshopping.pl/pl-pl/dzielimy-sie-radoscia