Porozmawiajmy przy kawie… Porozmawiajmy przy kawie…

„Porozmawiajmy przy kawie o kobiecej sprawie” – pod takim hasłem już 21 i 22 października odbędą się bezpłatne warsztaty dla kobiet realizowane w ramach trwającej akcji „Różowy Październik”, która promuje profialktykę badań piersi pod kątem wykrywalności raka.

 

Podczas spotkania uczestniczki dowiedzą się, jak skutecznie przeprowadzać samokontrolę piersi w warunkach domowych. Oprócz wiedzy teoretycznej będzie można sprawdzić umiejętności na fantomie piersi. Spotkanie to także doskonała okazja, aby porozmawiać z kobietami, które zmagały się z rakiem i pokonały chorobę. Po warsztatach uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne. Samobadanie piersi to łatwa metoda badania, która pozwala na dokładne poznanie przez kobietę kształtu i struktury piersi i zachodzących w nich zmian, dlatego ważne jest, aby regularnie ją przeprowadzać. Warsztaty prowadzone są przez członkinie Lubelskiego Stowarzyszenia Amazonek, organizowane we wspołpracy ze SKENDE i IKEA.

Organizatrzoy zachęcają, aby na warsztaty zabrać, mamę, córkę lub przyjaciołkę. Spotkanie odbędzie się w nieformalnej atmosferze. To będzie dobra okazja do podzielenia się doświadczeniami lub zasięgniecia porady, ale także otrzymania wsparcia od lubelskich Amazonek, dla osób, które zmagają się z chorbą. Organizatorzy zapewniają kawę i ciasto dla uczestników.

 

Harmomonogram:

Warsztatownia IKEA (wydzielona część Restauracji IKEA, I piętro), Al. Spółdzielczości Pracy 88, Lublin

21 października, godz. 17:00 – 18:30

22 października, godz. 12:00 – 13:30