Jak ubrać choinkę ? Jak ubrać choinkę ?

Co roku wraca to samo pytanie – jak ubrać choinkę? Od zaraz odpowiadam.  Najlepiej według własnych upodobań jednak nie zapominając o panujących trendach. Tym bardziej, że z biegiem lat pojawiają się coraz to inne ozdoby. Zmieniają się mody kolorystyczne.  

W Polsce rodzimą tradycją było wieszanie pod sufitem przystrojonej iglastej gałęzi,  zwanej podłaźniczką. Dopiero na przełomie XVIII i IX wieku od zachodnich sąsiadów (Niemców), przywędrowała do nas tradycja dekorowania drzewka choinkowego. Zwyczaj ten i u nas przyjął. Zastanawiam się jednak czy nie warto warto próbować  połączyć te tradycje stawiajac choinkę w salonie, a podłaźniczkę zawieszając w kuchni. Mogą chociaż nie muszą być przystrojone w podobnym kolorze czy stylu.

Kiedyś nie było zbyt wymyślnych ozdób na choinkę. Obercnie mamy ich zatrzęsienie. To wcale nie ułatwia wyboru!

Mając do wyboru najróżniejsze dekoracje, zwykle najpierw sięgamy po bombki choinkowe. Te ciągler są najpopularniejsze. Nic w tym dziwnego. Ich różnorodność pozwala na zrobienie pięknej dekoracji, zarówno bardziej tradycyjnej czy zupełnie w innym, nowym stylu.

Choinka na Boże Narodzenie 2022 

Choinka na tegoroczne Boże  Narodzenie powinna przede wszystkim zająć rzec by można godne czyli odpowiednie miejsce w domu. Najlepiej to, w którym spędzamy najwięcej czasu. Powinna też fortunnie wpasować się w wystrój pomieszczenia. Dobrze więc przedtem określić jej konkretny styl. Dopiero potem oddać się  przyjemności strojenia jej w odpowiednie szaty. Zatem jakie?

Podpowiedzią niech więc  będą załączone zdjęcia