XI wymiana roślin XI wymiana roślin

Już w najbliższą niedzielę – 18 grudnia –  miłośnicy roślin i kwiatów będą mogli ponownie spotkać się podczas Lubelskiej Wymiany Roślin. To wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza lubelskich roślinomaniaków, tym razem zagości w SKENDE.

 Podczas wydarzenia będzie można wymienić się roślinami; zaopatrzyć w akcesoria do kwiatów – makramy, doniczki; podzielić się szczepkami; oddać lub zaadoptować roślinę; porozmawiać z innymi roślinomaniakami. Wymiana odbędzie się w SKENDE (al. Spółdzielczości Pracy 88) w lokalu naprzeciwko sklepu Sinsay, w godzinach od 10:00 do 15:00. Udział jest bezpłatny.

Ale to nie wszystko! Lubelska Wymiana Roślin przy okazji każdej edycji angażuje się na rzecz organizacji społecznych – i tak będzie także tym razem! Podczas wydarzenia będzie można wesprzeć Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt i ich podopiecznych.

Jak można pomóc? To proste wystarczy przekazać kwiaty, które trafią na stoisko fundacji i będą mogły znaleźć właściciela, a dochód wspomoże fundację. Można też podczas eventu wziąć kwiaty ze sobą do domu, w zamian przekazując dowolny datek do puszki fundacji. Organizatorzy zachęcają do tego, aby przynieść także koce, karmę, smycze, obroże, podkłady higieniczne, a także zabawki dla psów i kotów. Rzeczy mogą być używane, ważne żeby były w dobrym stanie.

Szczegóły wydarzenia na www.skendeshopping.pl/wymiana-roslin.