Spotkanie poetyckie w Kuncewiczówce Spotkanie poetyckie w Kuncewiczówce

 

11 lutego, o godz. 16.00 , w Salonie Domu Kuncewiczów odbędzie się spotkanie z poezją. Autorem prezentowanych wierszy będzie Mirosław Iwański, mgr sztuki, artysta plastyk, członek ZPAP, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki – Kolonii Artystycznej oraz Stowarzyszenia Plastycy Ziemi Otwockiej.

Mirosław Iwański jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem oraz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Obecnie jest nauczycielem kierunkowych przedmiotów artystycznych w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Chełmońskiego w Nałęczowie – uczy meblarstwa artystycznego oraz projektowania zabawek z drewna.    

W swojej pracy twórczej Mirosław Iwański wypowiada się w wielu dziedzinach: grafika użytkowa, architektura wnętrz, malarstwo, rysunek, wzornictwo, muzyka, poezja. Jest uczniem nowojorskiego mistrza gry na gongach Dona Conreaux.  Prowadzi sesje gry na gongach i misach tybetańskich. Koncertował m.in. z Donem Conreaux (USA), Gabrielą Kapfer (Szkocja), Moniką Stadler (Austria), grając w zespole „Piąty żywioł”. Otrzymał liczne nagrody, medale i wyróżnienia na wystawach krajowych i zagranicznych za nowe wzory mebli i aranżacje stoisk wystawienniczych. Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Pracował jako niezależny grafik dla  TVP S.A., Centrum Nauki Kopernik oraz Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym.

Spotkanie w Domu Kuncewiczów będzie związane z tomem poezji „Źródło” jaki w 10 lat temu opublikował Mirosław Iwański. Artysta planuje wznowienie tego tomu, ale także publikację nowych wierszy. Ich pierwszymi słuchaczami będą Państwo – a wstęp na sobotnie spotkanie jest wolny.