ProcentujeMY ProcentujeMY

ProcentujeMY – wystartowała piąta edycja akcji promującej oddawanie 1,5% podatku na organizacje społeczne z Lublina. Trwa nabór

 SKENDE, we współpracy z Urzędem Miasta Lublin, rozpoczęło piątą edycję akcji społecznej ProcentujeMY. Projekt ma na celu zaangażowanie mieszkańców naszego miasta do oddawania 1,5% podatku na lokalne organizacje, ale także bezpośrednie wsparcie OPP. Chętne fundacje i stowarzyszenia, które działają na terenie Lublina
i chcą wziąć udział w akcji, mogą zgłaszać się do 11 marca. Wystraszy uzupełnić krótki formularz online.

Organizacje, które zgłoszą swój udział, będą mogły skorzystać z bezpłatnej kampanii promocyjnej prowadzonej przez organizatorów. Ale to nie wszystko. Oprócz tego uczestnicy ProcentujeMY wezmą udział w warsztatach rozwijających kompetencje i praktyczne umiejętności, które pomogą im prowadzić promocję swoich organizacji. Będą też mogli bezpłatnie skorzystać z przestrzeni Szwedzkiego Stołu i wziąć udział w jarmarku świątecznym, na którym będą mogli sprzedawać zrobione przez siebie rękodzieło. Na koniec projektu odbędzie się finał akcji, czyli spotkanie lubelskich organizacji z mieszkańcami miasta
w przestrzeniach SKENDE.

Bardzo się cieszę, że kolejny raz wspólnie ze Skende wspieramy lokalne organizacje pozarządowe poprzez akcję ProcentujeMy. Działania organizacji pożytku publicznego są ważnym elementem wpływającym na jakość życia naszych mieszkańców i mieszkanek. Udział w akcji to szansa dla organizacji na zaprezentowanie się szerszemu gronu osób, wypromowanie swoich działań i nawiązanie nowych kontaktów. Z kolei mieszkańcom ułatwia poznanie efektów działalności funkcjonujących w mieście organizacji – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Obecnie trwa nabór organizacji do projektu. Aby wziąć udział w akcji ProcentujeMY wystarczy uzupełnić krótki formularz online, który jest na stronie internetowej www.skendeshopping.pl/procentujemy-2023 Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 11 marca.

Doceniamy i wspieramy działania naszych lokalnych organizacji pozarządowych, dlatego realizując akcję ProcentujeMY zachęcamy, aby poznać lepiej fundacje i stowarzyszenia, które funkcjonują
w Lublinie i przekazać im 1,5 % podatku. Od ponad pięciu lat mamy okazję, aby ściśle współpracować
z NGOs i bardzo doceniamy to partnerstwo. To dzięki temu możemy jeszcze pełniej wspierać
i angażować mieszkańców naszego miasta, przygotowując wspólne projekty i inicjatywy
– mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor SKENDE.

W ubiegłym roku do akcji ProcentujeMY zgłosiło się 35 organizacji pożytku publicznego
z Lublina, które w ramach współpracy skorzystały z darmowych szkoleń i kampanii promocyjnej online.  

Akcja po raz kolejny została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

 

 

 

 

Centrum handlowe SKENDE Shopping w Lublinie
Centrum handlowe SKENDE Shopping ze sklepem IKEA w Lublinie jest jednym z największych obiektów handlowych we wschodniej Polsce. W sumie na powierzchni 57 500 m kw. klienci mogą skorzystać z oferty sklepu IKEA o powierzchni 33 500 m kw. oraz centrum handlowego
o powierzchni 24 000 m kw. z blisko 60 różnymi sklepami i punktami usługowymi, w tym jedynym w Lublinie sklepem sportowym brytyjskiej marki Sports Direct. Na terenie centrum znajduje się wiele punktów przyjaznych rodzinom, miejsc wspólnego odpoczynku i zabaw dla dzieci. Klienci mają do dyspozycji parking na 2000 samochodów.

INGKA CENTRES

Ingka Centres, należąca do Ingka Group, posiada ponad 40-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania centrami handlowymi, oferując obsługę 1600 różnych marek. Centralnym punktem centrów handlowych Ingka Centres stanowi sklep IKEA. Miejsca spotkań Ingka Centres powstają we współpracy z lokalnymi społecznościami, a także w porozumieniu z najemcami i partnerami, co sprawia, że wnoszą one pierwiastek emocjonalny dodający wartości i budujący relacje między ludźmi. Wizja „lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi” jest hasłem przewodnim dla wszystkich pracujących w Ingka Centres.